25.01.2020.
SLAVLjE VRŠČANA U VOJVOĐANSKOM DERBIJU

VRŠAC UBEDLjIVO POVEO, ALI JE UTAKMICA REŠENA TEK U SAMOM FINIŠU VRŠAC – VOJVODINA 70:64 (23:8, 16:23, 16:18, 15:15)

Centar Milenijum, gledalaca 600, sudije: Jevtović, Vesković, Ćalić (BG)

VRŠAC: Milošević 5, Dimić 7 (7 sk, 9 as), Dukić, Ćirković 17, Perišić, Adžić 11, Grušanović 17 (5 as), Majstorović, Gazibegović, Savović 2 (8 sk, 9 as), Đurić 2, Vraneš 9.

VOJVODINA: Radulović 9 (6 as), Simović 16 (8 sk), Pejović 3, Asanović 2, Damjanović 3, Agoč 4, Lobarev 15 (4 as), Mandić, Latifagić 9 (4 sk), Šrajer, Živković, Zarić 3 (5 sk).

Vrščani su u iscrpljujućoj i do zadnjeg minuta neizvesnoj borbi slavili važan trijumf u vojvođanskom derbiju kojim su uvećali šanse za plasman u Superligu. Put ka pobedi trasiran je još u prvoj četvrtini kada si izabranici trenera Darka Kostića stvorili dvocifrenu prednost, agresivnom odbranom zbunili Novosađane a preko šuterski nadahnutih Ćirkovića i Adžića poveli sa 17:2. Međutim, put do bodova bio je još uvek dalek. Trener Vojvodine Socek je u čitavom prvom periodu tražio petorku koja bi bila kadra da se suprotstavi razgoropađenom domaćinu, i u tome je uspeo u drugoj četvrtini, kada su Novosađani serijom od 8 uzastopnih poena uspeli da smanje zaostatak na svega 6 razlike (33:27). Na taj način najavljen je žestok okršaj u drugom poluvremenu kada su udarne igle gostiju postali Lobarev, koji je podesio nišanske sprave, i bivši igrač Vršca Simović, čija je efektna realizacija saradnje sa Radulovićem stvarala veliki problem Vrščanima u reketu. Ipak, trener Kostić je na ovom meču imao još dva aduta, Grušanovića koji je imao široki spektar napadačkih ideja i Vraneša koji je zablistao u posledem periodu. Ključne poene na meču postigao je kapiten Vršca Savović, kada je lukavo ukrao loptu Lobarevu i zakucao za nedostižnih 69:64. Foto: M. Živković Izvor KK Vršac