19.01.2020.
Mladost u triler završnici bolja od Tamiša

Košarkaši Mladosti upisali su novu pobedu savladavši u gostima Tamiš rezultatom 82:83.

U prvom poluvremenu Tamiš nije imao odgovor za Takera I Mijajlovića, koji su poentirali I kreirali za svoje saigrače. Trojke Lazara Vasića su održavale domaći tim na pristojnoj razlici. Međutim, Mladost se ipak pred kraj poluvremena “odlepila” na +12, te je rezultat na kraju prvih dvadeset minuta bio 37:49.

Gosti su najveću rezultatsku prednost imali u trećoj četvrtini koja je iznosila 17 poena. Tada su domaći promenili defanzivnu taktiku I uz sjajan poenterski učinak Roudsa I Nikolića su skroz preokrenuli meč. Vođstvo Tamiša je iznosilo I 5 razlike u poslednjoj četvrtini.

Za osmi poraz Tamiša za redom zaslužan je Igor Mijajlović, koji je pri rezultatu 82:79 pogodio trojku uz faul, te pogodio slobodno bacanje I time Pančevce spustio na začelje tabele. Izvor KK Tamiš