18.01.2020.
Crveno – beli sprečili preokret

Vojvodina je u prvom meču 16. kola KLS, posle mnogo uzbuđenja, savladala Napredak JKP iz Aleksinca sa 79:75. Viđen je neizvestan finiš meča, iako su Novosađani na poluvremenu imali 20 poena prednosti (43:23) i u tim trenucima se činilo da će relativno lako doći do bodova.  Međutim, u drugom delu igre, u prvih šest minuta treće četvrtine vrlo dobri gosti, predvođeni raspoloženim Dimitrijem Raičevićem, napravili su seriju od 15:0! Domaćini su, posle vrlo dobre igre u prvom delu, posebno u odbrani, poptuno stali. Stigli su gosti i do izjednačenja (57:57), i bilo je jasno da će se igrati neizvesna završnica. Tako je i bilo. U finišu, Vojvodina je povela i uspela da do samog kraja održi prednost, nakon neizvesne penal – završnice. U ekipi Vojvodine najefikasniji je bio Andrija Simović sa 20 poena, a kod gostiju Dimitrije Raičević sa 16.

IZJAVE POSLE UTAKMICE

Igrač Napretka JKP Bogdan Mikavica: Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobedi. Nismo očekivali poraz u Novom Sadu. Za našu igru u prvom poluvremenu teško je pronaći pristojan izraz. U drugom delu smo se trgli, zaigrali onako kako umemo i kako Napredak treba da igra. Uspeli smo da se vratimo u meč, ali  ne i da stignemo do potpunog preokretra. Nastavljamo dalje, ali igra iz prvog poluvremena ove utakmice više ne sme da nam se ponavlja.

Trener napretka JKP Nebojša Raičević: Izgleda da se naši igrači u prvom poluvremenu nisu probudili nakon dremanja u autobusu. Nedopustiva igra, zaista, u prvih 20 minuta... Mi nismo gubili utakmice sa više od 10 poena razlike, a sada smo posle prvog poluvremena bili 20 poena u zaostatku. U drugom poluvremenu, nakon razgovora u svlačionici, zaigrali smo na pravi način, te anulirali prednost Vojvodine iz prvog dela. Na našu žalost,u finišu nismo, za razliku od domaćina, pogodili neke bitne šuteve i slobodna bacanja i to nas je koštalo poraza.

Kapiten Vojvodine Aleksa Zarić: Odigrali smo sjajno prvo poluvreme i milsim da je to recept kako treba da igramo u nastavku sezone. U drugom poluvremenu nam se desio neshvatljiv pad, ali mislim da smo na kraju ipak zasluženo došli do pobede.

Trener Vojvodine Filip Socek: Vrlo bitna pobeda za nas. Čestitam mojim momcima na vrlo bitnim bodovima, ali i protivniku na dobroj igri, Aleksinčani su, rekao bih, hit prvenstva. Za razliku od nas, oni su praktično obezbedili opstanak. Utakmica je imala dva različita poluvremena. U našem slučaju, to je možda i očekivano, jer smo pod pritiskom. Odlično smo odigrali u prvom delu, a u drugom je usledio psihološki pad. Zna se koliko smo ovakvih utakmica izgubili ove sezone, ali to nam se sada vratilo. Vrlo bitna pobeda za nas u borbi za opstanak. Izvor KK Vojvodina