11.01.2020.
BITNA POBEDA ALASA

Kao što se i očekivalo, u hali Park u Staroj Pazovi viđena je velika borba i neizvesna utakmica. Važnost utakmice uticala je na obe ekipe, pa možda nije viđena lepa košarka ali zato borbenosti i uzbuđenja nije nedostajalo. Dunav je u većem delu utakmice bio u prednosti. U par navrati plavo beli imali su i devet poena razlike u svoju korist ali su se gosti iz Valjeva svaki put brzo vraćali. Lošiji procenat šuta iz igre, košarkaši Dunava nadomestili su većim brojem skokova, posebno u napadu (16), pa samim tim i većim brojem poseda, kao i osvojenim loptama (11). Četiri minuta pre kraja Alasi su imali šest poena prednosti (76:70) a zatim u dva minuta Metalac pravi seriju 7-0 i prelazi u vođstvo. U izuzetno neizvesnoj završnici košarkaši Dunava uhvatili su bitne skokove, bili precizniji od rivala i na kraju zasluženo trijumfovali rezultatom 80:77 (28:19, 14:19, 20:21, 18:18).

Narednog vikenda Dunav gostuje u Beogradu ekipi Dinamika, dok će Metalac na svom terenu dočekati ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav