05.01.2020.
Trojkaško veče Vojvodine

Odlčnim šutem za tri poena (14 od 29), a pogotovo sjajnom rafalnom serijom izvan linije 6, 75 u trećoj četvrtini, Vojvodina je u 14. kolu Košarkaške lige Srbije savladala Dunav iz Starih Banovaca. Ovo je bila najava da crveno-beli, ukoliko nastave sa partijama poput one u nedelju,, mogu da se nadaju opstanku u KLS.

Od starta meča ekipe su igrale u serijama i smenjivale se u vođstvu, a na poluvremenu Voša je imala tri poena viška (47:44). No, kako je odmicala treća deonica, sve bolje su igrali Novosađani. Krenuo je domaće  je šut za tri poena, nizale su se trojke jedna za drugom: tri Latifagića, pa Lobareva, Zarića sa devet metara... Odbrana Sremaca bila je nemoćna, a defanziva domaćih na visini zadatka, sa željom koja je dala rezultat.   Prednost domaćih je rasla iz minuta u minut i pred kraj treće deonice dostigla 22 poena (79:57). Tada je bilo jasno da je pobednik odlučen.

IZJAVE POSLE UTAKMICE:

Košarkaš Dunava Aleksandar Beloica: Čestitam ekipi Vojvodine na zasluženoj pobedi. Mi nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice i ono što smo uvežbavali prethodnih dana. Uz slabi igu u odbrani, to nam se osvetilo.

Trener Dunava Mitar Ašćerić: Mi smo na meču protiv Vojvodine samo na moment bili na visini zadatka i igrali onako kako smo se dogovorili. Pravili smo velike propuste u odbrani, dozvolili smo da primimo čak 14 trojki. Ostavljali smo protivničke igrače same na šutu, napravili smo previše grešaka. Domaćem timu čestitam na zasluženoj pobedi.

Košarkaš Vojvodine Enes Latifagić: Vrlo važna pobeda za nas, desilo se ono što smo priželjkivali i na čemu smo radili. Znamo svi koliko smo mečeva izgubili na jednu loptu, zbog čega smo dospeli u grčevitu borbu za opstanak. Nadam se da ćemo nastaviti u drugom delu prvenstva sa partijama kao protiv Dunava, da ćemo igrati sve bolje iz kola u kolo i pobeđivati, te ispuniti krajnji cilj.

Trener Vojvodine Filip Socek: Čestitam mojim momcima na igri i na pobedi, mnogo bitan meč za nas. To se videlo na početku, bili smo u grču. Ipak, kako je utakmica odmicala, bili smo sve sigurniji. Pokazali smo da možemo da igramo dopadljivu, agresivnu i efikasnu košarku. Očekuje nas grčevita borba za opstanak, ali ako momci nastave ovako da igraju id a se ponašaju na terenu, možemo da se nadamo dobrom ishodu. Izvor KK Vojvodina