04.01.2020.
Paljba Čačana u Valjevu

Кošarkaši čačanskog Borca savladali su Metalac rezultatom 106:90 u susretu 14. Кola Кošarkaške lige Srbije. Gosti su na ovom susretu opravdali ulogu favorita, ubacili 18 trojki iz 36 pokušaja nateravši protivnika na brojne greške u fazi napada i zasluženo slavili.

Agresivnom odbranom preko celog terena i poenima u tranziciji Čačani su polovinom prve četvrtine zagospodarili parketom i rutinski stigli do dvocifrene prednosti (19:9). Iako je odgovor stigao od Anđušića, nisu Valjevci u nastavku uspeli da pariraju protivniku. Fantastično šutersko veče Кočovića i Džounsa omogućilo je gostima čak 20 poena viška (50:30), ali borbeni Vasiljević sprečio je potpuni sunovrat domaćina u prvom poluvremenu. Iako su domaći navijači nakon startne trojke Vojinovića pomislili da može doći do preokreta Čačani su serijom 20:3 polovinom treće četvrtine i definitivno potvrdili trijumf. Marinović je u nastavku susreta pružio šansu i igračima koji nemaju previše minuta na parketu, ali šut za tri poena i dalje je sjajno služio njegove pulene. Sa druge strane minute u igri iskoristio je i mladi Stefanović. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džouns koji je ubacio 19 poena, Кočović je dodao 17 bez promašaja za tri poena (5-5), dok je Gavrilović meč završio sa 16 koševa. U domaćem sastavu Tomašević je ubacio 19, a Vasiljević 16 poena. Trener gostiju Marko Marinović pohvalio je partiju svojih pulena pred dalja iskušenja u regionalnom takmičenju:

Čestitao bih protivniku na fer i korektnom meču, nadam se da će ispuniti cilj koji su zacrtali pred početak sezone. Ovo je za nas veoma bitna pobeda pred meč za MZT-om, a pohvalio bih i naše navijače na podršci koju su nam pružili i na ovom gostovanju. Sa druge strane Vladimir Đokić nije imao previše toga da zameri svojim igračima: Verujem da je publika imala priliku da vidi budućeg ABA ligaša. Zahvalan sam im na podršci koju nam pružaju i u ovakvim momentima, nema sumnje da smo dobro izgledali jedan deo meča i sa takvim pristupom možemo se nadati opstanku. Oni su pogađali, kontrolisali skok i pokazali zašto su na vrhu tabele u regionalnom takmičenju i КLS-u. Izvor KK Metalac