29.12.2019.
ODLIČNA KOLUBARA

Pobeda košarkaša Kolubare u utakmici 13. kola Košarkaške lige Srbije protiv Napretka iz Aleksinca, rezultatom (86:77). Još jednom su momci u zelenom pokazali da nije lako osvojiti bodove u lazarevačkoj hali sportova. Kolubaru je do pobede predvodi već stanadardno dobro raspoložen kapiten Nikola Simić sa 22 postignuta poena, sjajna partija Brandona C Penn koji je ja sa svojih 23 poena i 10 skokova ostavrio dabl-dabl učinak i sa Simićem predstavljao nerešivu enigmu za odbranu trenera, Nebojše Raičevića. Od samog starta domaćin je nametnu svoju igru i brzo stvorio osetniju prednost već posle tri minuta igre ekipa Kolubara je imala prednost od 9 poena razlike koju je uspela da zadrži do kraja prve četvrtine (23:14). Dobru igru momci u zelenom pružili su i u nastavku utakmice, te je druga četvrtina odpočela u istom ritmu, ređali su se koševi Brandona i Simića, naravno uz odličnu igru u odbrani Aleksandra Vuletića i Nikole Čvorović.

Stigala je Kolubara u drugoj četvrtini i do prednost od 14 poena razalike (28:14), ali na drugoj strani i gosti su imali raspoloženog Dimitrija Raičevića koji je postigao 22 poena.

Veliki broj prekršaja na obe strane u drugom poluvremenu, usporili su igru, gde se igralo u serijama. Imala je ekipa iz Aleksinca i svoju šansu pred kraj meča, gde su zaostatak samnjili na samo poen  razlike (73:72), ali bolja igra Kolubare u ključnim momntima, donela je pobedu igračima Kolubare.

Hvala, publici sto je u velikom broju podržale naše momke, i svojim aplauzima i podrškom učestvovala u velikoj pobedi za kraj godine.

Izvor: Košarkaški klub Kolubara Lazarevac 2003