29.12.2019.
VRŠČANI POBEDOM ZAVRŠILI KALENDARSKU GODINU

VRŠAC – TAMIŠ 71:65 (11:16, 19:15, 18:12, 23:22)

Centar Milenijum, gledalaca: 750, sudije: Belošević (BG), Mrdak (BG), Marković (ČA)

VRŠAC: Milošević, Dimić 17, Dukić, Ćirković 11, Adžić, Grušanović 17 (7 sk, 7 as), Ona Embo, Gazibegović 2 (6 sk, 4 as), Savović, Vraneš 11, Biler 10 (7 sk), Šćekić 3.

TAMIŠ: Nikolić 6 (4 sk, 4 as), Čabrilo 6 (6 sk), Radović 1, Vasić 14, Pavićević 5, Vukojičić 2, Filbič, Prlja 14 (6 sk), Janković 6, Lučić 11 (6 sk), Rouds, Labudović.

Vrščani su se pobedom oprostili od svojih simpatizera i godinu završili osvajanjem važnih bodova u borbi za plasman u Superligu. Nastavljena je tradicija komplikovanih i taktički zahtevnih duela Vršca i Tamiša, obe ekipe su i ovoga puta sa velikom energijom odigrale utakmicu, a junak je bio oporavljeni Mladen Grušanović čiji je učinak prevagnuo na stranu izabranika trenera Darka Kostića. Pančevci su bolje počeli, poveli sa 9:0, imali dugo rezultatsku prednost, a Vrščani su do izjednačenja došli tek u finišu prvog poluvremena poenima Gazibegovića sa linije slobodnih bacanja. Tamiš je ipak na odmor otišao sa minimalnim vođstvom, da bi drugo poluvreme započeo skoro identično kao i prvo serijom 7:0. Međutim tada je Vršac odgovorio serijom od deset uzastopnih poena i uoči poslednje četvrtine stekao prednost od 5 poena (48:43).  Na 6 minuta do kraja Prlja je trojkom doneo izjednačenje (56:56) i nadu gostima, ali je Grušanović atraktivnim prodorom i košem pokrenuo Vršac koji je za dva minuta stekao 7 poena prednosti (65:58) i obezbedio mirnu završnicu. Photo Miloš Živković  Izvor KK Vršac