27.12.2019.
Ubedljivi Zemunci

Кošarkaši zemunske Mladosti savladali su Metalac rezultatom 95:75 u susretu 13. kola Кošarkaške lige Srbije. Zemunci su zasluženo stigli do trijumfa u Valjevu i tako nastavili pobednički niz.

Prepoznatljivom odbranom i lakim poenima u tranziciji Zemunci su od starta susreta nametnuli svoj ritam. Na krilima Grifina i Šajina puleni Dragana Jakovljevića su u potpunosti zagospodarili parketom i već krajem prve četvrtine poenima Mijailovića stigli do dvocifrene prenosti, 22:11. Ni mini – serija 5:0 domaćih sredinom drugog kvartala nije poremetila Beograđane, pored odlične odbrane koristili su svaki propust na drugom kraju parketa pa su Belić i Mijailović minut pre kraja postavili i konačan rezultat prvih 20 minuta.

Кrenuli su Valjevci angažovanije u nastavku, u jednom momentu se približili na 12 poena zaostatka (52:40), ali je odgovor stigao preko sjajnog Brusa. Od tog momenta gledali smo ponovo istu sliku – agresivna odbrana i poeni u kontranapadu bili su zaštitni znak Mladosti ove večeri. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su gosti meč mirno priveli kraju. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Brus Drečel sa 27 poena i 10 skokova, Grifin je dodao 20, dok je Matija Belić meč završio sa 16 poena. U domaćoj ekipi Stepanović je pored 17 poena dodao devet skokova, dok je Vasić meč završio sa 14 poena.

Trener gostiju Dragan Jakovljević je nakon meča izjavio:

Veliko je zadovoljstvo igrati u gradu košarke, gde sam pre nekoliko godina predvodio kadete Crvene zvezde, a znamo kakve su legende ovde igrale u prošlosti. Mi smo mlada ekipa, ali željna dokazivanja i ovaj meč smo odigrali izuzetno agresivno. Znali smo da je neophodno zaustaviti spoljnu liniju Metalca i Vasića koji je srce i duša tima i uspeli smo u tome. Odnos u skokovima (44-26) govori mnogo, a pohvalio bih i mladog Belića koji je prvi meč ove sezone završio sa dabl – dabl učinkom.

Sa druge strane Vladimir Đokić je bio razočaran pristupom svojih igrača:

Ovo je poraz koji izuzetno boli, imamo puno problema i očekuje nas grčevita borba za opstanak. Razgovaraćemo tokom praznika, od igrača tražim maksimum pa ukoliko protivnik bude bolji da mu pružimo ruku. Nema sumnje da nas čeka težak posao, imamo i težak raspored pa mnogo toga mora biti bolje kako bismo se suprostavili kvalitetnijim klubovima. Izvor KK Metalac