16.12.2019.
Užičanima meč na jednu loptu

Vojvodina – Sloboda  87:91

Ponovo poraz “na jednu loptu”, ponovo su bili bez sreće Novosađani... U   trenucima kada su im bodovi preko potrebni za opstanak, u ko zna kojoj po redu neizvesnoj završnici, Vojvodinu je na Spensu, u 11. kolu Košarkaške lige Srbije, savladala vrlo dobra ekipa Slobode.

Vojvodina je odlično počela, a Užičani nisu uhvatili šuterski ritam, pa su domaći imali i 12 poena viška (23:11). No, kako je vreme prolazilo, gosti su pokazali da imaju sjajan ofanzivni potencijal i fizičke sposobnosti. Pred kraj druge deonice Sloboda je izjednačila (50:50), a na poluvremenu prednost su imali domaći (56:53).

U prvoj polovini treće četvrtine nastupio je gotovo petominutni košgeterki post Vojvodine, a gosti su napravili seriju 10:0. Ipak, u nastavku tog perioda igre probudili su se domaći, razigrao se Radulović i uspostavljen je egal, tačnije rezultatska klackalica koja je potrajala praktično do poslednji sekundi. Više sreće i nerava imali su Užičani, a Vojvodini ostaje kakva – takva uteha: pokazali su da imaju tim za opstanak u KLS i da mogu da pariraju drugoplasiranom, kvalitetnom i iskusnom timu kakav ima Sloboda.

Izjave posle utakmice

igrač Slobode Dušan Kutlešić: Trebalo nam je , ovoga puta, malo više vremena da dostignemo “punu radnu temperaturu”, Vojvodina nam je u početku odlično parirala. Zbog toga smo malo teže uhvatili ritam. Utakmica je, nakon egala u većem delu, na kraju rešena na jednu loptu, na našu sreću onako kako smo želeli. Ovo je vrlo bitna pobeda za nas koja nam omogućuje ostanak u vrhu tabele.

Trener Slobode Vladimir Lučić: Uzbudljiv meč u kom je i Vojvodina mogla da pobedi, imali su šut za tri poena u samom finišu, koji je mogao da im donese prednost. Mnogo nam je nedostajao Dimitrije Nikolić, naš centar. U tim okolnostima, bilo nam je mnogo teško i ubeđen sam da će mnogi timovi u ligi u Novom Sadu imati velikih problema.

Trener Vojvodine Filip Socek: Sve čestitke Slobodi na pobedi. Definitivno nemamo sreće, po ko zna koji put. Ne ubacujemo, za razliku od protivnika, ključne šuteve. Šta da se radi, idemo dalje, nadam se da ćemo nastaviti sa solidnim partijama i da ćemo negde za njih biti nagrađeni.

Igrač Vojvodine Aleksa Zarić: Borili smo se koliko smo kogli, ali to opet, u nedostatku sreće, nije bilo dovoljno da osvojimo bodove. Imali smo vođstvo, a potom je utakmica dugo bila u egalu. Sloboda se u finišu bolje snašla i čestitam im na pobedi.  Izvor KK Vojvodina