16.12.2019.
Vulikić junak Dinamika

Košarkaši Dinamika savladali su valjevski Metalac rezultatom 84:78 u poslednjem meču 11. kola Košarkaške lige Srbije. U izjednačenom meču koji je obilovao preokretima Beograđani su tek u poslednja dva minuta trojkama Vulikića i Pašajlića uspeli da prelome meč u svoju korist. Već od starta videlo se da će valjevska publika gledati interesantan i izjednačen susret. Dve trojke Smiljanića donele su gostima četiri poena prednosti (13:9), ali je nakon dobre role Tomaševića i Đukovića domaćoj ekipa trojkom Slijepčevića nakon prvog dela imala tri poena prednosti. Mučili su se gosti u napadu većim delom drugog kvartala, što su Valjevci znali da kazne. Nakon uspešnih proigravanja Vasića pogodio je kapiten domaćih prvi put i van linije 6,75 za dvocifrenih 39:29, što je ujedno bila i najveća razlika u prvom poluvremenu. Iako je isti igrač novim dalekometnim hicima podigao domaću publiku, Dorćolci su se agresivnom odbranom za tili čas vratili u igru i serijom 14:3 stigli do poravnanja (52:52). Nastavili su gosti u istom ritmu, a četiri promašena slobodna bacanja Đokićevih pulena koštala su ih prednosti u ovom periodu meča. Iako su protivniku „disali za vrat" Valjevci su tek četiri i po minuta pre kraja novom trojkom Vasića uspeli da dođu do izjednačenja (71:71). Niz neiskorišćenih napada prekinuo je poenima sa poludistance Vulikić, a novo izjednačenje doneo je dva minuta pre kraja Stepanović.

„Sedmica" gostiju je pored Pašajlića sa dve trojke izrastao u junaka svog tima, a 18 sekundi pre kraja sa linije slobodnih bacanja i potvrdio trijumf svog tima. U pobedničkom timu Vuk Vulikić je ubacio 14 poena, dok je Smiljanić meč završio sa 12 koševa. U domaćem sastavu sjajan je bio Vasić koji je pored 16 poena imao i devet asistencija, dok su Đuković i Tomašević meč završili sa po 14 poena.

Trener gostiju Miro Alilović bio je zadovoljan nakon teško izvojevane pobede svog tima:

Nekako smo očekivai ovakvu utakmicu. Metalac se kako sezona odmiče diže, što su pokazali u prethodna dva kola. Nakon lošeg prvog poluvremena bio sam zadovoljan reakcijom igrača po izlasku iz svlačionice, a agresivnost nam je brzo donela i samopouzdanje što se osetilo u samoj završnici. Čestitao bih protivniku na izvanrednoj partiji i mislim da ukoliko ovako nastave ne bi trebalo da brinu za opstanak.

Sa druge strane Vladimir Đokić je istakao da je ponosan na svoje saigrače koji su još jednom pružili dobru igru:

Zaista sam zadovoljan kako smo izgledali nekih 37 minuta međutim to nije bilo dovoljno. Osokoljeni pobedama na gostovanjima izašli smo spremni da odigramo dobru utakmicu, što nam je u većem delu i uspelo. Dinamik je bolja ekipa od nas i čestitam im na pobedi. Ne bih želeo da zvuči kao alibi, ali nedostajao je Anđušić koji je bitan igrač za naš tim, a i pored povređenog zgloba Stepanović je stisnuo zube i odlučio da pomogne saigračima što je pohvalno. Izvor KK Metalac