08.12.2019.
ALASI NADIGRALI VRŠČANE

Dunav je vezao drugu pobedu. Nakon brejka u Aleksincu, Alasi su na svom terenu nadigrali Vršac, koji nije uspeo da ponovi partiju iz prošlog kola kada je bio bolji od lidera na tabeli. U hali Park u Staroj Pazovi, u okviru 10.kola, uz sigurno najbolju partiju ove sezone, Dunav je slavio rezultatom 90:79 (20:13, 25:22, 23:20, 22:24).

Nakon odmeravanja snaga u uvodnih pet minuta, Banovčani su nametnuli svoju igru i odličnom odbranom, strpljivo uvećavali vođstvo. Dunav je početkom druge deonice napravio dvocifrenu prednost, imao i +14 (27:13) ali se gosti nisu predavali. Na poluvremenu rezultat je bio 45:35 u korist plavo belih. Vršac se u nastavku odlučuje za zonsku odbranu što donosi rezultat na startu treće deonice. Gosti prilaze na samo pet poena zaostatka (45:40) ali su igrači Dunava brzo pronašli rešenje i poenima iz kontranapada i van linije 6,75 ponovo dolaze do osetnije prednosti. Pred poslednju deonicu Dunav je vodio trinaest poena razlike a u istom ritmu nastavili su košarkaši Dunava i u četvrtoj četvrtini. Na sedam minuta pre kraja Alasi su uvećali razliku na +20 (81:61) pa je tada utakmica praktično već bila rešena iako su gosti do kraja uspeli da ublaže poraz. Na kraju, zaslužena pobeda Dunava, kome je ovo četvrti trijumf u sezoni, dok su Vrščani zabeležili peti poraz.

U narednom kolu Dunav gostuje u Lazarevcu, a Vršac na svom terenu dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav