24.11.2019.
OSTAJE ŽAL, ALASI BILI NA PRAGU PODVIGA

Gledaoci u Hali Park u Staroj Pazovi imali su priliku da uživaju u odličnoj košarkaškoj predstavi. U okviru 8.kola, Dunav i Zlatibor odigrali su izuzetno uzbudljivu utakmicu, u kojoj su, u neizvesnoj završnici, slavili gosti rezultatom 83:88 (18:21, 26:17, 18:25, 21:25).

Pre početka utakmice Zlatibor je važio za apsolutnog favorita, što zbog pozicije na tabeli što zbog igre koju su Čajetinci pružili u prvih sedam kola. Ipak, košarkaši Dunava, ponovo nošeni odličnom podrškom sa tribina, odigrali su dobru utakmicu, borbeno, sa velikom željom i bili su blizu pobede. I pored dosta grešaka, Dunav je nakon prvog poluvremena imao prednost (44:38). Dobro je otvorena i treća deonica ali gosti nisu dozvoljavali da se Dunav previše odlepi rezultatski. Iz minuta u minut Zlatibor je, zahvaljujući izuzetno iskusnim i kvalitetnim pojedincima, preuzimao igru i na kraju treće deonice prešao u vođstvo (62:63). U poslednjoj četvrtini igralo se koš za koš, pa se u poslednja tri minuta ušlo sa nerešenim rezultatom (79:79). U vrlo uzbudljivoj završnici, mirniji i skoncetrisaniji bili su stariji i iskusniji igrači Zlatibora i na kraju zasluženo slavili. Ne bi bilo nezasluženo ni da su Banovčani pobedili ali je nedostajalo malo boljih rešenja u završnici i malo sreće.

U narednom kolu, Dunav gostuje u Aleksincu, u subotu od 16h, uz direktan TV prenos, dok Zlatibor dočekuje ekipu Tamiša. Izvor: KK Dunav