19.11.2019.
Kolubara poražena na svom terenu od Dinamika

U okviru 7. Kola Košarkaške lige Srbije, u Lazarevcu je odigrana utakmica između ekipe domaćina košarkaškog kluba Kolubara Lazarevac 2003 i beogradskog Dynamica Vip Pay.

Ubedljiva pobeda gostiju iz Beograda 70-109 (17-20; 16-24; 23-35; 14-30).

Kolubara je samo u prvoj četvrtini pružila otpor i ravnopravno se borila pod obručima na obe strane terena. Uvodni deo druge četvrtine ulivao je nade navijačima Kolubare, da se može i do podviga na domaćem terenu. Završnica druge četvrtine u potpunosti je pripala ekipi Dynamica, koji su serijom od (14:3) prvi došli do dvocifrene prednosti i na poluvreme se ostišlo rezultatom (33:44).

U nastavku utakmice Beograđeni su nastavili u ritmu sa kraja druge četvrtine, prednost je samo rasla kao i samopouzdanje igrača gostiju. Veliki broj grešaka na strani Kolubare u drugom poluvremenu. Nije ovo bilo dobro izdanje Kolubare, jedna od najlošijih utakmica na domaćem terenu kako ove sezone, tako i u poslednje dve godine. Najefikasniji kod Kolubare, Nikola Simić 18 pts, Mihailo Todorović 15 pts, Vukašin Sinđelić 12 pts, Petar Šparović 11 pts. Najefikasniji kod Dinamika, Miroslav Pašajlić 19pts, Danilo Ostojić 15 pts, Miloš Glišić 13 pts, Nikola Vujović 13 pts, Ivan Smiljanić 11 pts Izvor: KK Kolubara