17.11.2019.
ALASI PROIGRALI, OSTVARENA DRUGA POBEDA

U 7.kolu Košarkaške lige Srbije Dunav je ostvario drugu pobedu, savladavši Tamiš rezultatom 76:68 (17:17, 24:13, 17:20, 18:18).

Nakon pet vezanih poraza, Banovčani su u meč ušli sa velikom željom i motivacijom da prekinu niz loših rezultata, što se videlo tokom celog meča. Za razliku od nekih prethodnih utakmica, igrači Dunava imali su mnogo bolji pristup od starta, pa su u većem delu bili u prednosti. Nakon izjednačene prve deonice, Dunav u drugoj pojačava odbranu i do poluvremena stiče dvocifrenu prednost (41:30). Alasi, nošeni sjajnom podrškom navijača među kojima su prednjačili članovi mlađih kategorija, odlično otvaraju drugo poluvreme i dolaze do petnaest poena prednosti. Pančevci se nisu predavali i pred poslednji period smanjuju zaostatak na samo osam poena (58:50). Tamiš odlično otvara četvrtu četvrtinu i stiže na posed zaostatka (58:55) ali se bude domaći i ne dozvoljavaju preokret. Čvrstom odbranom i trojkama u bitnim trenucima, Dunav vraća desetak poena prednosti, koje je sačuvao u poslednjih pet minuta i stigao do veoma važne pobede za nastavak prvenstva.

Dunav u sredu igra finale Kupa Vojvodine, u Somboru protiv ekipe Joker a u Košarkaškoj ligi Srbije ponovo će biti domaćin, naredne subote od 20h u halu Park dolazi Zlatibor. Tamiš u narednom kolu dočekuje Vojvodinu. Izvor KK Dunav