VRŠAC–SLOBODA 75:92 (25:28, 19:21, 20:23, 11:20)

Centar Milenijum, gledalaca: 650, sudije: Jovčić, Strika, Dašić

VRŠAC: Milošević, Dimić 10 (4 sk, 6 as), Vasar 9, Ćirković 4 (4 sk), Adžić, Grušanović 18 (4 sk), Pavković, Gazibegović 6 (7 sk), Savović 2 (7 sk, 4 as), Vraneš 4, Biler 17 (7 sk), Šćekić 5.

SLOBODA: Foster 20 (4 sk), Simić 17 (5 sk, 5 as), Tadić 12 (5 sk), Kutlešić 16 (8 sk, 7 as), Aksentijević, Božić, Nikolić 18 (9 sk), Alajbegović, Marić 8, Krstić 1, Bošković, Matović.

Užičani su u Milenijumu zabeležili prvu pobedu na gostovanjima ove sezone i zasluženo su ispraćeni aplauzima objektivne vrščake publike. Posle uzbudljivog i neizvesnog prvog poluvremena, koje je imalo dva velika rezultatska preokreta, sve što je bilo vredno u druge dve četvrtine interpretirali su igrači Slobode. Teret pobede Užičana iznela je praktično jedna petorka, i ako treba izdvojiti ključnog pojedinca onda je to Dimitrije Nikolić. Uspeo je da nadskoči vršačke centre i donese ključnu prevagu svom timu. Gosti su bolje počeli, poveli 8:0, da bi u 7. minutu, košem Simića, stekli dvocifrenu prednost (28:18). Tada je trener Vrščana Darko Kostić na parket poslao Ćirković a on je u tandemu sa Grušanovićem potpuno promenio odnos snaga na parketu. Vršac je do kraja prvog perioda smanjio prednost Slobode, a početkom druge četvrtine nastavio seriju do 16:0 za vođstvo 34:28. Tada Slobodin Amerikanac, Foster, dolazi do izražaja i sa dve trojke uspostavlja rezultatsku ravnotežu, jedinu tokom prvog poluvremena. Do kraja druge četvrtine Užičani su uspeli da steknu prednost zahvaljujući nadahnuću Nikolića.

U drugom poluvremenu Užičani su nastavili u istom ritmu, a Vrščani potpuno stali. Kvarili su procenat šuta iz igre i sa linije slobodnih bacanja, birali loša rešenja u napadu i ostali potpuno bez energije koja ih je krasila na početku sezone. Sloboda je kažnjavala svaku grešku domaćih, trojke Fostera iz tranzicije posle nerealizovanih napada Vršca dizale su samopouzdanje igrača trenera Lučića do maksimuma. Photo: Miloš Živković B. Josimov KK Vršac