VRŠAC – METALAC 79:71 (15:19, 24:15, 23:25, 17:12)

Centar Milenijum, gledalaca: 650, sudije: Prpa, Arsenijević, Pešić

VRŠAC: Milošević 3, Dimić 12 (5 sk, 5 as), Vasar 5, Ćirković 2 (4 as), Adžić 3, Grušanović 14, Gazibegović 9 (5 sk), Savović 6 (6 sk), Grbović, Čampara 6 (7 sk), Biler 19.

METALAC: Pavlović 8, Stepanović 20 (4 sk), Vasić 6 (9 as), Stefanović 4 (5 sk), Đuković 4, Radomirović 4, Vasiljević 8 (5 sk), Tomašević 9 (4 sk), Anđušić 8, Slijepčević.

Vršac je nastavio sa pobedama i učvrstio se u vrhu tabele, ali protiv borbenih Valjevaca nije lako došao do bodova. Gledaoci u Milenijumu su svih 40 minuta gledali rezultatski neizvestan meč uz obilje lepih poteza od igrača oba tima. Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica Ljubomira Čampare u dresu Vršca, u narednom periodu igraće u Češkoj.

Domaći tim je nervozno počeo što su gosti iskoristili za seriju od 13 uzastopnih poena i došli do svoje najveće prednosti na utakmici od 8 razlike (19:11). U drugom periodu iskusni Dimić preuzeo je odgovornost i svojom serijom vratio rezultatsku ravnotežu, da bi trojkom Adžića i zakucavanjem Bilera Vršac kompletirao seriju za sticanje 6 poena prednosti (36:30). Činilo se na početku drugog poluvremena, kada je Biler pogodio trojku za vođstvo 42:34, da je otpor Metalca slomljen, međutim tada su se razigrali Vasić, Stepanović i Tomašević, a sve izmene koje je trener Đokić pravio donosile su boljitak u igri gostiju. Inicijativa Valjevaca donela je izjednačenje u 27. minutu (53:53), a u tom periodu blistao je mladi Luka Pavlović. Međutim, tada se razigrao Grušanović, najpre je je efektim rolingom i zakucavanjem podigao samopouzdanje celoj ekipi Vršca, a kasnije postigao izuzetno važne koševe koji su bili tas na vagi za nedostižnu prednost. Poslednji pokušaj Metalca da ugrozi trijumf domaćih bio je 4 minuta pre kraja kada je Radomirović smanjio na 75:71, ali Vršac je imao ubedljiv odgovor, dva uzastopna koša Čampare, koji su ukrasili zasluženi trijumf ekipe trenera Darka Kostića.

Igrač Metalca Luka Pavlović čestitao je Vrščanima na fer igri i pobedi:

Imali smo svoje šanse, Vršac je fizički dominantiji i spremniji, mi smo kasno počeli sa pripremama i tek očekujemo naše prave igre.

Trener Valjevaca Vladimir Đokić zahvalio se vršačkoj publici na srdačnom dočeku:

Drago mi je da smo odigrali dobru utakmicu, bilo je i grešaka, ali i mnogo lepih poteza na obe strane. Imamo problema u rotaciji, dok smo imali snage uspevali smo da održimo rezultatski priključak, međutim usledile su neke izgubljene lopte i pad koncentracije u odbrani. Ipak, zadovoljan sam, pokazujemo napredak u igri, očekujem da u narednim mečevima dođemo do bitnih pobeda za nas.

Ljubomir Čampara je istakao da niko u timu Vršca nije očekivao lak posao sa Metalcem:

To je skup iskusnih pojedinaca, dobrih igrača koji nisu imali sreće u prethodnim utakmicama. Počeli smo nervozno, pravili smo bespotrebne greške, u drugom poluvremenu se stabilizovali, pre svega psihički, i pokazali da smo zaslužili da dobijemo meč.

Trener Vršca Darko Kostić se pribojavao utakmice sa Metalcem zbog problema sa povredama koje su mučile tim tokom nedelje:

Metalac podiže svoju igru iz utakmice u utakmicu i biće za svakoga tvrd orah pogotovo na svom terenu. Zadovoljan sam odbranom u većem delu utakmice i rekao sam momcima da samo tako možemo da dobijemo meč. Uloga favorita nas dovodi u nervozu, promašili smo veliki broj otvorenih šuteva, ali je Grušanović pogodio kad je bilo jako važno a posebno me raduje što nam se vratio Ćirković koji je u prethodnim mečevima imao malu krizu igre. Želja mi je da budemo zdravi od ponedeljka i da se spremimo za Dinamik. Čampari bih se zahvalio na svemu što je uradio za klub i želim mu sreću u nastavku karijere. Izvor KK Vršac