20.10.2019.
DINAMIK OPRAVDAO ULOGU FAVORITA

U 3.kolu Košarkaške lige Srbije, Dinamik je u Staroj Pazovi bio bolji od Dunava, rezultatom 72:97 (13:29, 23:22, 16:28, 20:18).

Gosti su već u prvoj četvrtini, odličnom igrom i u odbrani i u napadu, stvorili dvocifrenu prednost, koju su održali do poluvremena, a do kraja utakmice i uvećali. Dunav je pokušavao na sve načine da parira Dorćolcima ali su igrači Dinamika kontrolisali utakmicu od prvog do poslednjeg minuta. Odbrana Dunava je bila na niskom nivou, a nedostajalo je i želje i borbenosti kod domaćih igrača, preko potrebne u duelima sa kvalitetnim ekipama kakav je Dinamik. Gosti su napravili 19 skokova više, uz odličan procenat šuta, kako iz igre tako i sa penala, a imali su i 25 asistencija. Nakon trećeg kola Dinamik ima skor 2-1, a Dunav 1-2. Narednog vikenda Dunav gostuje u Užicu, a Dinamiku u goste dolazi Zlatibor. Izvor KK Dunav