05.10.2019.
LAGANA POBEDA DUNAVA NA STARTU

U prvom kolu Košarkaške lige Srbije 2019/20, Dunav je na svom terenu više nego ubedljivo savladao novosadsku Vojvodinu rezultatom 117:68 (33:20, 23:19, 35:20, 26:09).

Gosti su u ligu ušli sa izmenjenim sastavom, sa novim trenerom i sa vrlo mladim igračima, koji skoro da i nemaju iskustva u seniorskoj košarci. Igrači Dunava ozbiljno su pristupili utakmici i na najbolji mogući način otvorili sezonu. Vojvodina je uspevala u prvih desetak minuta da drži kakav takav priključak, pre svega zahvaljujući poenima za tri poena ali su igrači Dunava već do poluvremena slomili otpor Novosađana. Trener Alasa, Mitar Ašćerić, pružio je podjednaku šansu svim igračima pa su se svi upisali u strelce. Najefikasniji bio je novajlija Dušan Juzbašić, ostvarivši dabl-dabl učinak, sa 18 poena i 10 skokova. Povratnik Aleksandar Miljenović upisao je 19 poena, dok je Nikola Kovačević ubacio 11 poena uz 4 asistencije.

Dunav u drugom kolu ide na uvek nezgodno gostovanje u Valjevo, dok Vojvodina dočekuje Zlatibor. Izvor KK Dunav