Strpljivom igrom do pobede u Vršcu

VRŠČANI STRPLjIVOM IGROM DOŠLI DO POBEDE NA PREMIJERI

DIMIĆ I VASAR VODILI DO TRIJUMFA

VRŠAC – KOLUBARA 83:73 (16:17, 24:15, 17:20, 26:21)

Centar Milenijum, gledalaca 500, sudije: Strika (BG), Vlahović (BG), Hadžić (SP)

VRŠAC: Milošević 3 (2 as), Dimić 18 (2 as), Vasar 16 (3 as), Ćirković 4 (6 sk), Adžić, Grušanović 11 (2 sk), Pavković, Gazibegović 4 (3 sk), Savović (7 sk, 6 as), Grbović 4, Čampara 12 (9 sk), Biler 11 (4 sk).

KOLUBARA: Šparović 7 (3 sk, 3 as), S. Sinđelić, Vuletić 13 (7 sk, 4 as), Jokić 3 (4 sk), Janjušević 5 (5 sk, 4 as), Simić 18 (9 as), Tosanis, Todorović 12 (4 sk), V. Sinđelić 3, Čvorović 12 (4 sk).

Vrščani su teško došli do pobede u premijeri protiv debitanta Kolubare koja se u Milenijumu predstavila u odličnom izdanju i do poslednjih minuta pretila da napravi veliko iznenađenje. Izabranici trenera Darka Kostića, iako imaju izuzetan napadački potencijal, prvi trijumf zabeležili su zahvaljujući izuzetnom angažovanju u odbrani, naročito u poslednjih pet minuta kada je odbijen poslednji pokušaj borbenih gostiju. Igrači Vršca su u prvoj četvrtini šutirali 0/5 za tri poena i ušli u nervozu koja ih je pratila do samog kraja. Tek u drugom periodu, kada su klasu pokazali Vasar i Dimić, i kada je Čampara uspeo da se razigra pod tablom, Vršac je došao do rezultatske prednosti od 10 poena (36:26) koja je garantovala vođstvo na poluvremenu, ali nije bila dovoljna zaliha da bi se stekla preko potrebna mirnoća. Lazarevčani su imali petoricu nadahnutih pojedinaca, pre svih kapitena Simića čiji su dalekometni projektili donosili gostima veliko samopouzdanje, uz njega odlični su bili pod oba koša Vuletić i Todorović, a sjajne momente imao je i Čvorović. Kolubara je u trećoj četvrtini napravila seriju 7:0, Šparović je košem u 27. minutu izjednačio rezultat (48:48), i najavio veliku borbu u poslednjem periodu. Tada su stvari u svoje ruke preuzeli Dimić i Vasar i Vršac je u poslednjih pet minuta, kada su se gosti poslednji put na meču pripretili i primakli na samo minus 4 (68:64), stekao dovoljnu prednost da njegovi simpatizeri ne moraju da strepe u finišu. B. JosimovFoto: M. Živković Izvor KK Vršac