21.07.2019.
Pobeda za kraj i 15-to mesto u Evropi

Mlada reprezentacija Srbije – igrači rođeni 1999. godine i mlađi – poslednjeg dana Evropskog prvenstva u Tel Avivu pobedila je selekciju Letonije i zauzela 15. mesto na Šampionatu. Srpski tim je posle neubedljivog prvog poluvremena zaigrao mnogo bolje i agresivnije u nastavku susreta i lako došao do sigurnog trijumfa: Srbija – Letonija 71:50.

Kao i većinu mečeva u Tel Avivu reprezentativci Srbije su i prvo poluvreme protiv Letonaca odigrali su sa dosta oscilacija. Posle solidne igre u prvoj četvrtini i sigurnog vođstva, u drugoj deonici su za osam minuta postigli samo četiri poena, što je rival iskoristio da dođe do izjednačenja – 26:26. Ipak, u finišu prvog poluvremena naš mladi tim je uspeo da povrati prednost – 35:30.

Srbija je sve dileme oko pobednika rešila u trećoj četvrtini. Raspoloženi Vuk Đorđević i Stefan Momirov inicirali su seriju 22:4, posle koje je naš tim došao do nedostižnog vođstva – 57:34. Do kraja utakmice vodila se ravnopravna bez ikakovog uticaja na konačni rezultat – 71:50.

Međutim, slaba je to uteha izabranicima selektora Olivera Popovića, koji su porazom od Italije ispali iz „A” divizije.

Letonija – Srbija 50:71 (17:22, 13:13, 4:22, 16:14)

Letonija: Brokans 5, Bumesters, Kapostins 10, Lacis 4, Linis 2, Atelbauers 6, Berkis 21 (4 sk), Hermanovskis, Hlebovickis 2.

Srbija: Jovičić 2, Mati 4 (5 sk), Momirov 12 (8 sk, 4 as), Stajčić 1, Vulikić 5 (7-1 za tri), Đorđević 19 (5 sk, 4 izg), Marjanović 11, Mišković 5 (4 sk, 4 as), Pecarski, Simović 8 (7 sk), Tadić, Uskoković 4 (5 as, 6 izg).