20.07.2019.
Srbija nakon poraza u Diviziju B

Mlada reprezentacija Srbije – igrači ne stariji od 20 godina – nije uspela da izbori opstanak u „A” diviziji. U meču razigravanja od 13. do 16. mesta, izabranici Olivera Popovića izgubili su od Italije i ispali u niži rang. Tačnije – tamo su poslali generaciju momaka rođenih 2000. godine, koja će sledećeg leta morati da ispravlja njihove greške kojih je na Šampionatu u Tel Avivu bilo mnogo.

Srbija je veoma loše počela meč sa Italijom, kao da nije u pitanju utakmica koja život znači. Prve poene srpski reprezentativci postigli su tek u četvrtom minutu pri vođstvu rivala 9:0. Italijani su od samog starta diktirali željeni ritam, koristili brojne greške naše selekcije, odlično šutirali u prvih deset minuta i sa pet pogođenih trojki prvu četvrtinu rešili u svoju korsti sa 27:11. Individualnim akcijama i šutevima iza linije 6,75 srpski tim nikako nije uspevao da anulira zaostatak. Naprotiv, rival je u 17. minutu poveo sa rekordnih plus 20 – 44:24. Tek u finišu prvog poluvremena izabranici selektora Popovića su uspeli da bar donekle da smanje razliku – 49:35. Sve nade da reprezentativci Srbije mnogo boljom igrom u nastavku mogu do preokreta srušene su već u prvim minutima drugog poluvremena. Italijanski tim je napravio seriju 8:0, poveo sa 57:35 i već tada osigurao pobedu vrednu opstanka u elitnom rangu. Do kraja treće deonice naš mladi tim je uspeo da uspostavi ravnotežu i smanji rezultat – 64:48. U nastavku duela, odnos snaga se nije promenio, opao je tempo, a semafor je na isteku 40. minuta pokaza konačan rezultat – 86:63. Prvi put u istoriji neka muška selekcija Srbije igraće u evropskoj “B” diviziji.

Italija – Srbija 86:63 (27:11, 22:24, 15:13, 22:15)

Italija: Mjasjki 5, Morgiljo 6, Palumbo 5 (9 sk), Poser (4 sk), Valentini 5 (4 as), Karuso 3 (5 sk), Ebeling 10 (7 sk), Pajola 19 (4 sk), Sarto 6, Serpili, Stefanini 27 (7-4 za tri, 5 as), Zamini.

Srbija: Đorđević 1, Jovičić 7 (4-1 za tri), Matić 3, Simović 6 (8 sk), Vulikić 14 (8-2 za tri), Marjanović, Mišković 5 (4 sk), Momirov 8, Pecarski 15 (4 izg), Stajčić, Tadić, Uskoković 4 (10-1 iz igre, 4 sk). Izvor http://basketballsphere.com  FOTO: FIBA