25.05.2019.
Borac se pobedom oprostio od čačanske publike

Borac se pobedom protiv Zlatibora oprostio od čačanske publike Borac – Zlatibor 70:63 (19:10; 13:17; 23:11; 15:25)

Čačak – Dvorana Borca. Gledalaca: 500. Sudije: Glišić, Prpa, Ćalić.

Borac: Alikadić 7, Popović 2, R. Đoković 9, S. Krsmanović, Mićović, I. Gavrilović 2, Majstorović, Prlja, Kočović 14, Miletić 12, Čarapić 24, Marinović.

Zlatibor: Vorkapić 11, Bjelica 9, Smolović 2, Krstajić 6, Čorbić, Riznić 4, Marojević 5, Nikolić 5, Rondović 3, Babović 3, Pavlović 15. U poslednjoj ovosezonskoj utakmici Superlige na parketu dvorane kraj Morave košarkaši Borca opravdali su očekivanja oko 500 gledalaca, jer su ponovo savladali Zlatibor iz Čajetine rezultatom 70:63. Otvaranje meča proteklo je u odmeravanju snage i trenutnog raspoloženja među timovima. Zlatibor je igrao sa nešto više energije, ali mu to nije donosilo preterano veliku dobit. Istina, imali su gosti u jednom momentu plus šest (1:7), ali to je bio njihov maksimum. Nekoliko promašenih šuteva u uvodnim minutima nije obeshrabrila igrače Borca, koji su nastavili da se bore. Led je prvi probio Ivan Gavrilović, a za njim su sledili i ostali. U drugom delu četvrtine domaćin je igrao daleko bolje, tako da je uspeo da prevede rezultat u svoju korist.

Dobru igru sa kraja prve Borac je nastavio početkom drugog kvartala. Brzo je poenima Alikadića stekao prednost od dve cifre (23:10). Ipak, Zlatibor je nekako uspeo da se stabilizuje, pa je zaustavio nalet Čačana. Nakon serije gostujućeg sastava od sedam poena trener Arsić je bio primoran da zatraži minut za savetovanje. Ni posle toga kriza u igri domaćih nije jenjavala, pa je tim iz Čajetine lako prišao na minus jedan (23:22). Loš period Borca prekinuo je Čarapić sjajnim prodorom. Međutim, domaćim košarkašima nije pošlo za rukom da ponovo naprave značajniji suficit, već je Zlatibor nastavio da im diše za vratom.

Mali broj poena, uz pregršt faulova, tako se mogu okarakterisati uvodni minuti  trećeg dela. Ipak, kasnije je Borac dodao gas, pa je nakon pet vezanih poena Radovana Đokovića na kontu domaćina ponovo stajao dvocifreni suficit (41:29). Takva situacija na parketu naterala je klupu Zlatibora da zatraži tajm aut. Međutim, Čačani nisu spuštali nogu sa gasa, tako da je prednost samo rasla, a dostigla je maksimalnih plus 23 (53:30).

Poslednji deo utakmice gosti su započeli vezavši osam poena, tek da pokažu da nisu puki statisti na terenu. To je zahtevalo od trenera Borca da na teren vrati nešto iskusniju postavu. Od tog trenutka igra domaćina se malo stabilizovala, pa je semafor opet pokazivao plus od dve cifre za Čačane. Naravno, do poslednje sekunde gosti su pretili, ali ipak nisu mogli da priđu dovoljno blizu da ugroze Borac. Sve u svemu, sastav Jovice Arsića se na pravi način oprostio od domaće publike, koja je čitave sezone pružala bezrezervnu podršku voljenom klubu.