22.05.2019.
Poraz Pantera u Železniku

Igrači FMP-a nisu uspeli da nastave pobedonosnu i dodju do nove pobede jer je Crvena zvezda kao favorit opravdala očekivanja (62 – 77). Bili su sa zvezdom u egalu tokom čitavog meča,pogotovo tokom prvog poluvremena ali su u nekoliko minuta praznog hoda  u drugom delu meča dozvolili protivmiki da se odlepi, što je ekipa kakva je Zvezda uspela da isoristi i mirno privede meč  kraju. Čestitam Crvenoj zvezdi na zasluženoj pobedi. Oni su odigrali dobru utakmicu pogotovo drugo poluvreme.  Mi smo u prvom poluvremenu našli način da pariramo i u skoku i u drugim segmentima. Mislim da je prelomni trenutak bio kada smo posle naše kontre izgubili loptu a zatim primili tri vezane trojke. Kada protivnik ode na 10 razlike nije lako igrati, borili smo se do kraja, Zvezda je kvalitetnija i bolja ekipa od nas – istakao je na konferenciji za štampu Vladimir Jovanović, trener FMP-a. Aleksa Uskoković, igrač FMP-a istakao je da j Crvena zvezda kvalitetnija i da je uspela da iskoristi par grešaka FMP-a. Zvezda je kvalitetnija od nas. Mi smo dali sve od sebe i jednostavno u ovom trenutku misli  da je ovo naš Makismum. Mogli smo neke stvari da odradimo bolje pre svega u odbrani ali i da realizujemo neke zicere koji su nas na kraju koštali ovog rezltata – istakao je Uskoković. Najefikasniji u FMP-u bio je Stefan Djordjević sa 16 poena dok su dvocifreni bili još I Stefan Pot I Marko Jeremić sap o 12 poena. Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 19 poena na svom kontu.