16.05.2019.
Častan poraz Dunava

U 6.kolu Super lige, Dunav je dočekao Crvenu Zvezdu. Banovčani su upisali još jednu stranicu u istoriji kluba. U hali Park u Staroj Pazovi, u prelepoj  atmosferi, više od hiljadu gledalaca imalo je priliku da uživa u pravom prazniku košarke. Crvena Zvezda nastavila je pobednički niz, ostvarivši pobedu rezultatom 65:91 (19:22, 13:23, 16:22, 17:24).

U odnosu na prvi susret u Beogradu, Dunav je uspeo da pruži mnogo veći otpor. Kombinovanom odbranom, velikom borbenošću, uz podršku sa tribina, košarkaši Dunava uspeli su da pariraju aktuelnom šampionu, posebno u prvom poluvremenu utakmice. Crvena Zvezda je tek krajem druge četvrtine napravila dvocifrenu prednost koju je tokom drugog

poluvremena postepeno uvećavala. Majkl Odžo bio je dominantan pod oba koša, zabeleživši 14 poena i 10 skokova, a odličnu partiju kod Beograđana pružio je i Dejan Davidovac koji je postigao 19 poena uz 5 skokova. U redovima Dunava, Nikola Kovačević upisao je 10 poena i 7 skokova, Srđan Ivić upisao je 11 poena, Mladen grušanović 8 poena uz 5 skokova, Nikola