12.05.2019.
Sloboda hrabra ali nedovoljno jaka

Sloboda hrabra ali nedovoljno jaka Večeras je u Užicu bio praznik košarke. Stigao jer Partizan i 2000 gledalaca je napravilo pravu košarkašku atmosferu. Na jednoj strani navijači Slobode na drugoj Grobari. Verovatni su svi milsili da će gost iz Beograda lagano pregaziti i Đetinju, ali prve dve četvrtine nisu to pokazale. Domaći košarkaši se nisu uplašili već su se hrabro suprotstavili kvalitetnijem protivniku. Lučić je Trikijeriju na

startu poslao veoma mladu petorku u kojoj su bili golobradi Tadić, Ćubić i Đorđević, i oni nijednog trenutka nisu podlegli odličnoj atmosferi. Na drugoj strani Partizan bez Veličkovića, Renfroa i Pejdža sa malom minutažom Vanje Marinkovića što ne bi smelo da utiče  na igru bivšeg evropskog prvaka, protiv

ekipa kao što je Sloboda.  Prvu četvrtinu je dobio Partizan 25:20, a njegovi igrači nisu briljirali ni u nastavku. Pokušavao je Trinkijeri da nađe pravu petrorku ali mu to nije išlo za rukom. Sve vreme je Sloboda bila tu negde a na poluvreme se otišli

rezultatom 27:38. Treću deonicu mnogo bolje otvara domaća ekipa koja posle 3.30 igre dolazi na samo -4 (40:44), a Trinkijeri odmah traži tajmaut kako bi iskritikovao svoje igrače.Ni to nije pomoglo pa Sloboda poenima Trajkovića dolazi na -2  (42:44). Sve to prekida Nikolić trojkom, da bi Tadić na liniju slobodnih bacanja poslao Marinkovića koji je bio polovičan za 44:49. Usledilo je par očajnih rešenja na obe strane, bez postignutih poena a Lučić je želeo da prekine tu agoniju pa je pozvao tajmaut ma 2.18 do kraja ¾. Nikolić krade Otaševiću loptu i lagano poentira da bi Partizan posle Marićevog faula u napadi u slobodnih bacanja Pecarskog ponovo otišao na +10 (54:44). Partizanu je pripao poslednji napad u ovoj četvrtini, Nikolić nije bio precizan van linije 6.75, Paunović je bio u brzom kntranapadu ali nije na vreme izbacio loptu iz ruku pa je Partizan iako je izgubio ovaj period igre 18:16 imao ukupnu prednost 54:45. Četvrtu deonicu Partizan otvara sa 11:2 i ide na +18. Ništa za rukom nije polazilo igračima Slobode pa

Beograđani veoma lako dolaze na +20 (67:47). Do kraja je Partizan rutinski utakmicu priveo kraju i rezultatski ubedljivo pobedio, mada igrom nisu oduševili veliki broj pristalica koji su ih bodrili tokom cele utakmice. Najefikasniji u redovima

Partizana bio je Nikolić sa 15 poena, Pušica jer ubacio 12 a Pecarski 11. Kod  Slobode jedini dvocifreni je bio Marić sa 14 poena, 9 je ubacio Ćubić a poen manje  Simić. Gosti su dominirali u skoku 39 naspram 30 s+Slobodinih, dok su u šutu za  tri poena bili tu negde, Sloboda 2/11 ili 18% a Partizan 5/25 odnosno 20%.