04.05.2019.
Zvezda u 3.kolu Superlige bolja od FMP

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su i treću pobedu u grupi A Superlige Srbije. Crveno-beli su u dvorani  Aleksandar Nikolić  savladali FMP rezultatom 82:65 (21:14, 28:13, 13:25, 20:13). Najbolji akter utakmice bio je Dušan Ristić koji je upisao dabl-dabl učinak sa 16 poena i deset skokova, a nesvakidašnji učinak imao je Filip Čović koji je za 26 minuta na parketu imao čak 16 asistencija

Nakon veoma dobrog izdanja crveno-belih u prvih 20 minuta, talentovani sastav gostiju predvođenih talentovanim igračima iz Zvezdinog omladinskog pogona pokazao je da poseduje mnogo talenta. Od minusa od 23 poena, koliko je bilo u završnici drugog perioda, a zahvaljujući velikoj želji i energiji FMP je razliku sve na tek šest poena – 62:56. Ipak, iskustvo i snaga Crvene zvezde je tada došla do izražaja. Crveno-beli su stegli u odbrani i pametnim rešenjima u napadu ipak priveli meč kraju.

U 4. kolu Superlige Srbije Crvena zvezda će ponovo biti domaćin. U sredu u dvorani  Aleksandar Nikolić  gostovaće ekipa OKK Beograda. Crvena zvezda mts – FMP 82:65 (21:14, 28:13, 13:25, 20:13) Crvena zvezda mts: Radanov 7, Čović 2 (16as), Davidovac 6 (5sk), Nenadić, Lazić, Faje 9 (5sk), Dobrić 11, Ristić 16 (10sk), Simanić 16 (4sk), Rivers 6, Odžo 1 (7sk).

Izjave na konfrenciji za medije: Filip Čović:Odigrali smo dobru utakmicu, ali ne svih 40 minuta. Mislim da nismo bili baš najozbiljnijih svih 40 minuta, a o tome smo razgovarali uoči svake utakmice Superlige. Svakako, čestitao bih stručnom štabu i saigračima na pobedi, kao i ekipi FMP-a na dobroj partiji. ’’Znam mnogo momaka iz FMP-a, u pitanju je veoma talentovana ekipa i želim im svu sreću , rekao je Čović  Milan Tomić: U trećoj četvrtini smo primili 25 poena, a u ostalim mnogo manje. Čestitam mojoj ekipi na dobroj utakmici, ali ne na trećoj četvrtini. Cele sezone tražim kontinuitet od 40 minuta. Mislim da smo mogli malo više na ovoj utakmici da spustimo loptu u reket. Bilo je dosta šuteva za tri poena, ali nam je sa druge strane FMP to i dao zatvorivši prostor iz pik en rola. 29 asistencija i 10 grešaka je nešto mnogo bolje nego što smo imali na prethodnoj utakmici. Idemo dalje , istakao je Tomić