02.05.2019.
Klonferi odneli bodove iz Stare Pazove

U 2.kolu grupe A Super lige, u hali Park u Staroj Pazovi, sastali su se Dunav i OKK Beograd. U pravoj superligaškoj utakmici, nakon velike borbe, gosti su slavili rezultatom 71:81 (11:25, 19:19, 21:18, 20:19).

Beograđani su mnogo bolje otvorili utakmicu i furioznom igrom u prvih deset minuta stvorili veliku prednost. Početkom druge deonice OKK Beograd imao je i 18 poena prednosti (11:29). Dunav se trgao od tog momenta ali do poluvremena uspeo samo da ublaži zaostatak (30:44). Potpuno druga slika viđena je u nastavku. Domaći su zaigrali bolje, borbenije i angažovanije u odbrani pa je i u napadu sve išlo lakše. Nošeni podrškom sa tribina, košarkaši Dunava uspevaju da pred kraj treće četvrtine priđu na samo koš zaostatka (51:53). Ipak, Alasi nisu imali dovoljno snage i koncetracije da naprave potpuni preokret pa su gosti serijom 8-0 ponovo došli do dvocifrene prednosti pred poslednjih deset minuta (51:62). Banovčani su pokušali da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu ali sve što su uspeli je da na pet minuta pre kraja dođu na šest poena razlike (64:70). OKK Beograd je odigrao bolje u završnici i na kraju zasluženo slavio. Dunav je iz dvadeset ličnih grešaka dopustio gostima veliki broj slobodnih bacanja (29) i uz loš procenat šuta iz igre (31%) nije se moglo do pobede. OKK Beograd je bio dominantan u reketu, kako u skokovima (Dunav 37, OKK Beograd 59), tako i u poenima (ukupno 50), što je i odlučilo pobednika. Najbolji kod Beograđana bili su Musić (18p, 6as), Stanić (20p, 19sk) i Langović (17p, 8sk), dok su u redovima Dunava efikasniji od ostalih bili Simić (16p, 1as) i Nikolić (12p, 6sk). Super liga se nastavlja u subotu. Dunav gostuje u Čačku a OKK Beograd dočekuje Zlatibor.