01.05.2019.
Pobeda Crvene zvezde na Zlatiboru

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su kao gosti Zlatibor rezultatom  82:68 (23-16,27-26, 20-15 i 12-11) u utakmici 2.kola grupe A Superlige Srbije.

Pred prepunom halom „Wai Tai“ u SC Zlatibor najefikasniji kod crveno-belih bio je Dejan Davidovac sa 22 poena, dok su Ristić i Odžo imali po 9 uhvaćenih lopti. U narednom kolu derbi grupe A sa FMP-om koji je u sredu savladao Borac sa 89:69. U pravoj prvenstvenoj utakmici, maksimalno motivisani domaćini rezultatski su držali priključak do sredine prve deonice ,a onda su košarkaši Crvene zvezde pojačai ritam, uz nekoliko vezanih poena KC Riversa završili prvu deonicu vođstvom 23-16. Domaćin je u samom finišu (18.minut) zapretio i prišao na samo 4 poena zaostatka (40-44), ali je taj nalet odbio Rivers novom trojkom, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću aktuelnog šampiona 50-42 (Davidovac 13 poena,, Rivers 9, Ristić 8).

Nakon minijature Berona (6 poena) i dvojke Lazića, crveno-beli su polovinom treće deonice stigli do rekordnih +18, a domaćin je do kraja četvrtine prišao na minus 13 (57-70). Definitivno pitanje pobednika rešeno je nakon trojke Davidovca  za 80-64, a do kraja meča domaćin je uspeo da ublaži poraz za konačnih 82-68 za Crvenu zvezdu.

KK Crvena zvezda mts: Čović  2, Davidovac 22 , Lazić 7, Dobrić 3 ,Kešelj 5 , Faje , Beron 10, Nenadić 1, Ristić 10+9sk , KC Rivers 11 , Simanić 5, Odžo 6+9sk .

U narednom kolu Crvena zvezda mts dočekuje ekipu FMP-a (subota 17 časova) u dvorani “Aleksandar Nikolić”.