VRŠAC – DUNAV 68:69 (22:21, 18:13, 15:17, 13:18)

Centar Milenijum, gledalaca 500, sudije: Belošević, Pecelj, Krstić

VRŠAC: Ćirković 12 (6 as), Munižaba 3, Kapetanović 4, Radivojević 6 (4 sk), Brkić 7 (9 sk), Jovanović 10 (4 sk), Savović, Simović 12 (5 sk), Ognjenović 4, Mrđa, Marinković-Đorđević 10 (6 sk).

DUNAV: Nikolić 13 (7 sk), Ivić 2 (4 sk), Borović, Simić 20 (5 sk), Planić, Šućov 3, Drašković 3, Vuković 13 (6 sk), Miljković 8, Mirović, Kovačević 7.

Filip Simić bio je junak dramatične završnice derbija začelja u vršačkom Milenijumu i trojkom doneo slavlje „alasima“ iz Starih Banovaca. Izabranici trenera Mitra Ašćerića na taj način bili su nagrađeni za upornost koja ih je krasila tokom čitavog meča, nisu odustajali ni kada su bili u dvocifrenom zaostatku a Vrščani su priredili još jedno u nizu neprijatnih iznenađenja svojim simpatizerima i odigrali su možda i najslabije drugo poluvreme na svom terenu. Vršac je počeo odlično, poveo sa 17:8 u prvom periodu, a u drugoj četvrtini vodio i sa 11 poena prednosti (40:29). Ćirković je igrao odlično 20 minuta, bio najefikasniji i vrlo dobro razigravao saigrače. Dunav je odgovorio odličnim šutem za tri poena, pre svega Simića, ali procenat od 50 odsto van linije 6,75 jasno govori da su i Vuković i Nikolić odlično naštimovali nišanske sprave. U drugom poluvremenu Dunav je zaigrao čvršće u odbrani nego u prve dve četvrtine, rezultat doveo u ravnotežu i vrebao šansu za potpuni preokret.  Vrščani su potpuno izgubili samopouzdanje i ostali su bez energije i ideja u trenucima kada se meč odlučivao. Poslednji napad je olako potrošen da bi u Simić na 34 sekunde pre kraja trojkom šokirao Vrščane i doneo svom timu zasluženi trijumf. Darko Kostić, trener Vršca bio je razočaran. -Imali smo priliku da meč rešimo mnogo ranije, ali mi smo pre svega sami sebi najveći protivnik. Nismo imali mirnu glavu i moramo da se pozabavimo odnosom u našoj ekipi da se igrači zapitaju šta zapravo žele. Došli smo u situaciju da moramo da gledamo i ostale rezultate umesto da pobedom obezbedimo opstanak i možda se uključimo u borbu za Superligu.

Mitar Ašćerić, trener Dunava bio je zadovoljan. - Moja ekipa je u drugom poluvremenu odigrala odbranu na najvišem mogućem nivou, mislim da je ovo bila najbolja odbrana koju smo odigrali na gostujućem parketu ove sezone. Zatvorili smo skok Vršca, svi njihovi šutevi bili su pod teškim okolnostima, čestitam našem protivniku ne bi bilo nezasluženo i da su oni slavili, odlučila je jedna lopta ovog puta otišla je na našu stranu. Nije bio dogovor da šutnemo za tri poena u zadnjem napadu, jednostavno se otvorilo, Simić je to rešio na svoju košarkašku zrelost i inteligenciju. B. Josimov