VRŠAC – NOVI PAZAR 77:89 (17:20, 23:26, 16:23, 21:20)

Centar Milenijum, gledalaca 800, sudije: Obrknežević, Juras, Virijević

VRŠAC: Ćirković 9, Munižaba, Kapetanović 5 (5 as), Radivojević 7 (4 sk), Brkić 17 (14 sk), Jovanović 20 (4 sk, 4 as), Savović, Simović 6 (4 sk), Ognjenović, Mrđa, Marinković-Đorđević 13 (4 sk).

NOVI PAZAR: Brunčević 1, Eminbegović, Berbakov 7 (8 sk), Numanović 5 (4 sk), Slavković, Radonjić 19 (9 sk), Hadžifejzović 11 (6 sk), Simeunović 3, Krstić 22, Merzet 4, Vujović 17 (5 sk, 4 as).

Novi Pazar je opravdao ulogu favorita u Milenijumu i zabeležio pobedu kojom nastavlja trku za plasman u ABA 2 ligu. Vrščani su pokazali dva potpuno različita lica u svakom od poluvremena, hrabro i motivisano su ušli u meč, poveli sa 9:2, ali na žalost domaćih navijača nisu izdržali u tom ritmu više od 20 minuta i ono slabije izdanje pokazali su u trenucima kada se meč lomio, početkom drugog poluvremena a naročito početkom poslednjeg perioda.  U prve dve četvrtine vodila se čvrsta i rezultatski neizvesna utakmica, ekipe su se šest puta smenjivale u vođstvu a rezultat je četiri puta bio izjednačen. Vrščane šut nije služio, pogotovo za tri poena, ali su zahvaljujući velikoj borbenosti i požrtvovanju imali aktivan rezultat sve do odlaska na odmor (40:46). Sa druge strane Pazarci su imali odlično šutersko raspoloženje, preko 50 odsto šuta za tri poena, mudro su trošili faulove do bonusa i vrlo dobro skakali pod košem rivala. Prvo poluvreme su obeležili Jovanović i Brkić u timu Vršca i Radonjić i Krstić u gostujućem sastavu. U drugom poluvremenu domaći tim je ostao bez energije koja ga je do tada krasila, u igri su isticala svega dva igrača, Brkić i Jovanović  dok su u gostujućem timu sem pomenutih Radonjića i Krstića odlične partije pružili Hadžifejzović, Vujović i Berbakov. Utakmica je praktično odlučena u prvih pet minuta četvrte četvrtine kada Vrščani nisu uspeli da postignu nijedan koš a Novi Pazar serijom od 7:0 obezbedio nedostižnu prednost od 20 poena razlike (76:56). Da nevolja za domaći tim bude veća zbog povrede je teren morao da napusti Strahinja Jovanović i na taj način je proširio već ionako prepunu listu povređenih u timu trenera Darka Kostića.