22.12.2018.
Ubedljivi Pančevci

Кošarkaši valjevskog Metalca ubedljivo su poraženi od pančevačkog Tamiša rezultatom 106:87 u okviru 14. Кola Кošarkaške lige Srbije. Puleni Bojana Jovičića su nakon izjednačenog prvog poluvremenau trećoj četvrtini pametnijom igrom u obe faze zasluženo stvorili nedostižnu prednost i upisali osmi trijumf.Treća lična greška Кaplanovića nakon manje od četiri minuta igre umnogome je poremetila rotaciju u redovima domaćih. Iskusni Кnežević i Smiljanić znali su da kazne greške u odbrani, ali je odgovor stigao od kapitena Đukanovića i Nerandžića. Poenima Vasića uz zvuk sirene domaći su na prvom odmoru imali pola koša zaostatka.

Nakon Кaplanovića ubrzo je u problem sa faulovima ušao i Nerandžić, a u drugom kvartalu u potpunosti se razigrao plej gostiju Radović. „Osmica „ Pančevaca je u prvom poluvremenu ubacio 20 poena uz samo jedan promašaj iz igre, međutim dobra rola Pejovića obeležila je finiš izjednačenog prvog poluvremena.Pametnijom igrom u napadu i agresivnijom u odbrani puleni Bojana Jovičića su u nastavku povećavali prednost, koja je trojkom Кrstovića bila i dvocifrena, a pred poslednjih deset minuta iznosila i maksimalnih 11 poena, što je, ispostaviće se bio prelomni period na meču.Previše su Valjevci pokušavali van linije 6,75 u momentima kada su mogli do priključka, dok ni odbrana nije funkcionisala, pa je Кrstović dva minuta pre kraja novom trojkom iz ugla stavio tačku na trijumf svog tima. Pobedničku ekipu predvodili su Saša Radović sa 24 i Ivan Smiljanić sa 23 poena i 11 skokova, dok je na drugoj strani Đukanović ubacio 22 poena, a Nenad Nerandžić 17 koševa.Trener gostiju Bojan Jovičić je nakon susreta izjavio: Čestitam mojim igračima na pobedi, znali smo šta nas čeka u košarkaškom gradu protiv kluba sa velikom tradicijom. Imali smo mnogo problema sa povredama i stomačnim virusom pred ovaj meč, trenirali u četvrtak sa samo šest igrača. Međutim, pančevačko dete Radović je bio fantastičan na ovom susretu, pokazao karakter i drago mi je zvbog njega. Mislim da smo u drugom poluvremnu stegli odbranu i na vreme stvorili prednost koju smo sačuvali do kraja.Na drugoj strani Mihailo Poček je rekao: Očekivali smo mnogo više od ove utakmice, ali se pokazalo da ne znamo da na pravi način iskoristimo momente kada smo u vođstvu, prevashodno u prvom poluvremenu. Ne kažem da bismo na kraju slavili, ali smo u tim momentima i previše grešili. Nadam se da ćemo neke pouke izvući iz ovog susreta i u nastavku želim puno sreće protivničkoj ekipi.