15.12.2018.
Dočekan trijumf u Valjevu

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Dunava rezultatom 82:73 i tako upisali prvi trijumf na domaćem parketu u ovoj sezoni. Valjevci su pojačani povratnikom Kaplanovićem veći deo meča bili u vođstvu i zasluženo slavili protiv tima iz Starih Banovaca.

Domaćin je na krilima Stamenića i Nerandžića bio bolji rival u prvoj četvrtini i zahvaljujući ukradenim loptama dolazio do lakih poena. Pomenuti dvojac najzaslužnniji je za serije na startu i finišu prvog kvartala, a razlika je poenima Đukanovića u dva navrata iznosila i 11 poena, 25:14.Puleni Mitra Ašćerića probudili su se najpre preko Žigona, da bi sjajni Nikolić u samoj završnici sa devet uzastopnih poena omogućio svom timu samo pola koša zaostatka na velikom odmoru. Otežaavajuća okolnost po domaćina bila je i treća lična greška Nerandžića u 19. minutu.Pomenutom igraču gostiju u trećem kvartalu pridružio se snažni Vuković, da bi u domaćin teško dolazio do poena u pozicionom napadu. Ipak, u završnici trećeg perioda najpre pametnim rešenjima ?aplanovića, a zatim poenima Turbića i Nerandžića uz angažovaniju odbranu Metalac je stigao do „plus sedam", što je bio uvod u odlučujući period susreta.Ukupnom serijom 14:0 u kojoj je dominirao centarski tandem Nerandžić- ?aplanović domaći su ponovo stigli do dvocifrene prednosti, međutim nije moglo bez neizvesnosti.Nakon diskutabilne sudijske odluke najpre četvrtu pa tehničku grešku dobio je Vasić, a gosti ubrzo smanjuju na 68:62. Ipak, zlata vredna četiri poena Đukovića odbila su nalet „alasa", a Stamenić je izbacivši čuvara sjajnom fintom rešio pitanje pobednika. Tačku na trijumf trojkom je stavio Pejović. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jovan Stamenić sa 21 i Nenad Nerandžić koji je pored 19 poena imao i sedam dodavanja, dok je na drugoj strani prednjačio Milan Nikolić sa 20, dok je centar Nikola Vuković pored 12 koševa imao i 11 uhvaćenih lopti.Trener gostiju Mitar Ašćerić je nakon meča izjavio:Bila je ovo jedna iscrpljujuća utakmica za obe ekipe. Nakon loših momenata koje smo prikazali u određenim fazama meča zasluženo smo izgubili. Kada bi odigrali nešto bolje, kao što je to bio slučaj u trečoj četvrtini počeli bismo da izmišljamo toplu vodu, što je ekipa Metalca znalački kažnjavala. Ostaje nam da se okrenemo narednim susretima.Sa druge strane Mihailo Poček je bio zadovoljan nakon startnog trijumfa u Valjevu:Veoma teška utakmica, jer se osetio pritisak zbog uzastopnih poraza na domaćem parketu. Imali smo u jednom momentu kontrolu igre, međutim dozvolili smo protivniku krajem drugog kvartala da se vrati i učini meč neizvesnijim. U završnici smo uspeli da pojačamo agresivnost i slavimo pa nam ostaje da u istom ritmu nastavimo i protiv Tamiša naredne subote.