09.12.2018.
Bez problema protiv Vršca

I pored velikih kadrovskih problema Sloboda je može se slobodno reći, lako došla do svoje šeste pobede u ovom prvenstvu. Kod Vršca se osetio veliki umor od velikog broja utakmica i to na njih ostavlja veliki danak, jer se sve svodi na putovanje i igranje utakmica. Sa druge strane Sloboda i dalje bez Hristova, Ćubića i Otaševića koji je doduše bio u rosteru ali samo kao neko ko popunjava broj, pa su oni koji su spremni imali veliki napor i bojazan od velikog broja ličnih grešaka. Oko 1000 gledalaca je videlo dobru košarkašku predstavu gde su se na početku utakmice bolje snašli domaći igrači, tačnije Simić, Marić i Kadiri jer su sa lakoćom rešavali svaku odbrambenu postavku gostiju, i prvi period igre je završen rezultatom 24:17. Po istom scenariju se sve dešavalo i u drugoj četvrtini, Sloboda je kontrolisala i igru i rezultat, razigrao se i Lovet pa je u tom delu igre ubacio pet poena ali što je još važnije imao je 4 asistencije. Kada se tome doda da Simić i Marić nisu popuštali ritam onda je jasno da Sloboda na poluvreme ide sa plus 13 (48:35). Veoma brzo Užičani odlaze na prednost koja je bila nedostižna za Vršac, u 25. minutu je bilo +24 (64:40) i pobednik se već nazirao. Osetilo se i to da doprinos u poenima daju Paunović i Čomagić da bi Sloboda na kraju treće deonice imala prednost od 22 poena (72:50). Poslednja četvrtina je pripala gostima (27:16), ali pobeda domaćih nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Iz igre su pre vremena morali prvo Paunović pa za njim i Čomagić pa su priliku dobili Krstić i Kovačević. Maksimović je probao sve što je bilo u njegovoj moći, u jednom trenutku je izvršio čak četvorostruku izmenu, ali mu ni to nije pomoglo da njegova ekipa izbegne osmi poraz u ovom prvenstvu. Na kraju semafor u Velikom parku je stao da broji na 88:77, što je bio konačan rezultat ove utakmice. U Slobodi su se svi sem Kovačevića upisali u strelce, a dvocifreni su bili Simić 23, Lovet 13, Marić 12, Crnić 11 i Čomagić 10 poena. Kod gostiju je najprecizniji bio Kapetanović sa 15, Jovanović je ubacio 12 a Silađi 11 poena. Zaslužena pobeda domaće ekipe, koju u sledećm kolu čeka gostovanje u Zemunu ekipi Mladosti.