Košarkaši Mladosti velikom pobedom u Somboru otvorili su novu sezonu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Zemunci su u izuzetno zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici, koja je po svimu opravdala epitet derbija savladali domaći Joker rezultatom 78:72.
Gosti su već na samom početku utakmice iskoristili slabiji start domaćina i poveli 7:0. Lukajićeva četa tada se budi i u naredna četiri minuta, dolazi do prvog izjednačenja – 12:12.
U narednim napadima „jokeriˮ u dva navrata propuštaju da izjednače po treći put, što ekipa Mladosti kažnjava sa pogocima i jednom ukradenom loptom, a uz zvuk sirene bivši igrač „Jokeraˮ Jugović sa oko devet metara ubacuje trojku za plus sedam za goste 24:17.
Furiozni su bili domaći na otvaranju drugog perioda i sa serijom 8:0 prelaze u vođstvo, 25:24. EKipe su se smenjivale u vođstvu, da bi neopreznost Somboraca u zadnjem polju iskoristio Gašić i zatvorio prvo poluvreme pogotkom za 36:35 za goste.
Celu treću četvrtinu sastav trenera Lukajića imao je prednost, a deset sekundi pre isteka treće deonice, Jugović trojkom spušta na 53:52.

Početak četvrte četvrtine nastupila je rezultatska klackalica. Na jednoj strani poentirao je Simić, a na drugoj Jugović, koji je postizao ključne poene za Mladost.
U poslednja dva minuta Zemunci su ušli sa dvocifrenom prednošću (72:62). Joker ipak nije odustajao i trojkama Hensona i Šuputa smanjio je prednost gostiju na samo posed zaostatka – 74:72 i to 21 sekundu pre kraja meča.
Sve dileme oko pobednika rešio je Slavinskas, koji je sa četiri uzastopna poena postavio konačnih 78:72 za četu Marka Dimitrijevića.
JOKER – MLADOST MAXBET 72-78 (17-24, 18-12, 18-16, 19-26)
JOKER: Jurček, Šuput M. 2, Simić 13, Šuput U. 9, Šljivančanin, Ivošev
10, Kljajević 10, Brkić 19, Henson 9, Bodrožić.
MLADOST MAXBET Tafra, Jugović 18, Todorić 6, Stepanović, Milenković, Vasić, Gašić 15, Matović 4, Radojević, Matić 4, Fundić 12, Slavinskas 19.