Vršac – OKK Beograd 95:79 (11:21, 27:13, 31:24, 26:21) Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Juras, Sedlar, Šipka. Peto kolo AdmiralBet KLS
VRŠAC: Dišić, Simić 20, Šušić, Jovanović 11 (5 as), Agoč 7, Vasić 15, Radović 8, Jurček 16 (5 sk, 4 as), Vasiljević 9 (7 sk), Jeković 9 ( 6 sk, 7 as).
OKK BEOGRAD: Milenković 1, Paunović 2, S. Miljenović 14 (8 sk), Jelavić 2, Paunović, Balaban 13 (6 sk), Savović 13 (4 sk), Đulović 3, Jonović, Labović 2, N. Miljenović 16 (6 as), Malovec 13 (4 as).
Vrščani su do druge prvenstvene pobede došli posle velikog preokreta, kada su u drugoj četvrtini, dvocifrenu prednost gostiju prestigli izvanrednom odbranom i šutevima za tri poena.

Početak meča protekao je u potpunoj dominaciji izabranika trenera Vuleta Avdalovića, činilo se da Vrščani nemaju rešenje za njihove raznovrsne napade, pod košem za korpulentnog Balabana a na šutu spolja za Savovića i Stefana Miljenovića. Njihovim trojkama OKK je posle deset minuta igre došao do dvocifrene prednosti.
Međutim tada se u Milenijumu podigla vršačka napadačka košava, prednost gostiju je sa dve trojke počeo da topi Vasić (25:30), potom je dva puta sa distance bio precizan Simić (32:32), da bi Matija Radović pogotkom za tri poena doneo prvo vođstvo Vršcu (35:34). Domaći tim je na odmor otišao sa vođstvom 40:36.
Odluka o pobedniku pala je u trećoj četvrtini kada su izabranici trenera Vlade Đokića činili šta su hteli na terenu. Trojkom Jekovića i zakucavanjem Simića Vršac je poveo sa 7 razlike (47:40) nešto kasnije Jurček je obezbedio vođstvo od 8 poena (51:43), da bi kapiten Jeković pogodio trojku za dvocifrenu prednost (57:47).
U poslednjem periodu OKK Beograd nije imao ideju kako da zaustavi razigrane Vrščane čija je prednost na manje od 4 minuta do kraja iznosila i 19 poena (85:66).B. Josimov Izvor i foto KK Vršac #klsrb