Utakmica 14.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije između Sloge i Metalca na terenu u Kraljevu, obećavala je pravu, mušku borbu dva vrlo dobra tima. Tako je bilo. Krajnji rezultat bio je 88:83, po četvrtinama (18:22, 18:20, 17:23, 35:18). Prvo poluvreme donekle izjednačeno, ili je malu prednost imao gostujući tim, no, domaći igrači davali su sve od sebe da razlika ne bude velika. U prvoj četvrtini nije viđeno mnogo uzbuđenja, pogađali su i igrači Sloge i Metalca, ali je na kraju ove deonice vodio gostujući tim. U drugoj četvrtini tim iz Valjeva je polako ali sigurno igrao sve bolje i preciznije, a Sloga beležila niz promašaja i ishitrenih šuteva. Na veliki odmor otišlo se sa +6 za goste. Furiozno su krenuli košarkaši Metalca u drugom poluvremenu i za manje od jednog minuta u nastavku, već su imali dvocifrenu prednost, koja je u trećoj deonici iz minuta u minut samo rasla a najveća razlika bila je 19 poena. U poslednjih 10 minuta ekipa Sloge ušla je sa -12 poena, ali već se krajem trećeg dela videla energija i velika želja da se rezultat sustigne. Polako ali sigurno na parketu se dešavao veliki preokret, a najzaslužniji za to bili su Underwood sjajnom odbranom i Simeunović koji je u ovoj deonici dao nekoliko trojki. Pogađali su i ostali igrači Sloge, i prvu prednost imali su na polovini četvrte četvrtine. Usledila je poenterska klackalica i velika neizvesnost, ali borba i dobra odbrana „belih“ presudila je da na kraju domaći slave veoma važnu pobedu.

„Mi smo bili svesni na samom početku ove sezone da ćemo igrati na dva fronta i umor ne sme da nam bude izgovor. Moramo da budemo spremni na to. Takav raspored nas je koštao posle prvog balona, kada smo zabeležili četiri vezana poraza u KLS što nije bilo ni malo prijatno, ali sada smo se opametili, tačnije drugačije smo rasporedili minute i drugačije smo poziciono postavili igru. Uspeli smo čak na ovom meču da malo odmorimo neke igrače kada nismo igrali odbranu čovek na čoveka i to nam je u većem delu susreta donelo rezultat. Metalac nas je demolirao tri četvrtine, vodili su sa 19 razlike i imali su igru i sve u rukama da dobiju. Međutim mi nismo želeli da se predamo. Jedna od odlika ove ekipe jeste da možemo da se uzdignemo i vratimo posle velikog deficita što smo još jednom sada pokazali. Igrali smo protiv sigurno najbolje ekipe u ligi i ovo je velika pobeda za nas i veliki podstrek za dalji rad. Želeo bih naravno da čestitam Metalcu na svemu i da ostvare što više pobeda u nastavku sezone i da se plasiraju u ABA2 ligu što im je cilj, i imaju jak i kvalitetan tim koji to može da iznese. A mojim igračima moram da poručim da su oni moji veliki heroji i da mi je velika čast što vodim ovakvu ekipu. Dodao bih i da nas je publika podigla baš kada je trebalo. Prepoznali su momentum i kada smo se mi rezultatski vraćali sve jačim navijanjem vodili su nas do ovog preokreta.“, rekao je Marko Dimitrijević, trener KK Sloga.

Zasigurno čovek preokreta u ovom meču bio je Dimitrius Underwood fenomenalnom odbranom, ali i preciznim šutem jer je na svom kontu na kraju meča imao 25 poena, uz pet asistencija i šest skokova. Sa pogođenih pet trojki, Đorđe Simeunović je bio drugi najefikasniji igrač sa 21 poenom i još je dvocifren bio Zoran Paunović koji je postigao 10 poena i imao čak devet skokova. Kod gostiju, izdvojili su se Uroš Luković sa 20 poena i osam skokova i Randell Duffy Jorden koji je ubacio 14.
„Bila je ovo jako teška utakmica protiv veoma dobrog tima. Ali mi nismo padali ni posle velikog minusa, ostali smo sabrani i fokusirani. Prilagodili smo našu odbranu što je bilo veoma važno u ovom meču. Moram da napomenem da smo prethodnih nekoliko utakmica odigrali zaista timski i to nam znatno pomaže da igramo sve bolje i pravimo ovakve rezultate. Tu smo u svakom trenutku jedan uz drugog i igramo jedan za drugog potpuno nesebično i siguran sam da je to ključ za naš uspeh i napredak. Zaista jesmo umorni, ali trudimo se. Za mene lično važno je da doprinesem u odbrani što sam i učinio, ali bilo je veoma teško jer smo igrali protiv tima koji je najbolji u ligi. Drago mi je da smo ostvarili ovu važnu pobedu baš danas, kada obeležavam Božić, imamo još jednu utakmicu do kraja ovog dela sezone i jedva čekamo mali odmor.“, istakao je igrač Sloge, Dimitrius Underwood.

Gosti su istakli, kako trener Branislav Ratkovica tako i njegov igrač Čarls, da su vodili tokom većeg dela meča, da je presudilo nekoliko poslednjih minuta kao i to da su kako ističe strateg Metalca njegovi igrači pomislili na plus 19 da je meč gotov. Dodao je Ratkovica da je Sloga jako dobar tim, da su se borili svih 40 minuta i nisu se predavali, pa s toga i zasluženo trijumfovali.
Nakon ovog, 14.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga je sada na 7.mestu na tabeli sa učinkom od osam pobeda i šest poraza, dok je Metalac i dalje na prvom mestu sa 12 pobeda i tek dva poraza. Izvor i foto KK Sloga #klsrb