Košarkaši Sloge konačno su nakon četiri vezana poraza upisali novu, veoma značajnu pobedu iz više razloga. Značajnu da prekinu loš niz ali i za samopouzdanje igrača kao i trenera „belih“. Spartak iz Subotice došao je u Kraljevo kao blagi favorit, ali na parketu to mora da se dokaže. Domaćin je u 13.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije slavio konačnim rezultatom 90:83, a po četvrtinama je bilo 21:26, 17:17, 29:14, 23:26. Jasno je da je ovu utakmicu presudila treća deonica, koju su igrači Sloge odigrali odlično i vrlo energično, pre svega u odbrani, po čemu je ovaj tim i prepoznatljiv. Prvo poluvreme bolje je otvorila ekipa Spartaka, koja je održavala vođstvo koje nije bilo dvocifreno. Na momente je igra izabranika Marka Dimitrijevića izgledala u prvom delu meča izgledala konfuzna, sa dosta izgubljenih lopti, što su gosti umeli da iskoriste. Na veliki odmor ipak otišlo se sa svega pet poena prednosti za Spartak. Već na samom početku treće četvrtine Sloga se vratila, izjednačila i napravila seriju 10:2 kojom je i povela, a u brzo je na semaforu bila dvocifrena razlika na strani Sloge (67:57). Sa tim rezultatom ušlo se u poslednju deonicu, koju su „beli“ nastavili u istom ritmu, a u jednom trenutku razlika je bila i 21 poen. Vratili su se igrači Spartaka, smanjivali razliku i na kraju ublažili poraz.

Koliko je ova pobeda važna za tim, istakao je i trener Sloge, Marko Dimitrijević.
„Moram da kažem da nam je dosta prijala pauza od utakmica. Imali smo četiri dana posle mesec dana da samo treniramo, radimo i unapređujemo našu igru. Očekujem da nastavimo ovako sad i u narednom periodu. Sledi nam novi balon u ABA2 ligi, a onda utakmica sa Metalcem ovde u Kraljevu. Ono što se nadam jeste da ćemo imati još dobrih treninga i da ćemo unaprediti igru još malo u narednih sedam, osam dana i da završimo ovu kalendarsku godinu pobednički. Imali smo stvarno jako dug period bez pobede i ne želimo da nam se to ponovi. Čestitao bih ekipi Spartaka i njihovom treneru na velikoj borbi, odličnoj igri i svemu što su uradili u dosadašnjem delu sezone. A čestitam i mojim igračima naravno jer su konačno u ovom meču dali sve od sebe da dobiju ovu utakmicu. Ovako upravo treba da izgleda naša igra i u budućnosti.“, ističe Marko Dimitrijević.

Što se tiče igračkog učinka, Slogu je pokrenuo Jad Khalil, koji je u drugom poluvremenu ubacio 16 poena koliko je i imao na kraju meča. Ipak najefikasniji kod domaćina bio je kapiten, Stefan Matović, sa 19 poena i 7 skokova. Đorđe Simeunović ubacio je 17. U ekipi Spartaka samo dva igrača imala su dvocifreni učinak. Hardy Jr Patrick Terrence ubacio je 22, a Živojin Aleksandar Danilović dodao je 12. Utiske nakon pobede na domaćem terenu, izneo je igrač Sloge Bogdan Petrović.

„Prvo bih čestitao ekipi Spartaka na fer i korektnoj igri. Mi smo moram priznati osećali pred ovu utakmicu veliki pritisak i zato smo morali da pojačamo trening što smo i učinili. Posle četiri vezana poraza, morali smo ovu utakmicu da dobijemo kući, na domaćem parketu i pred domaćom publikom, posebno jer nam sledi ponovo težak niz utakmica najpre u balonu, a onda nam dolazi jedan od najjačih protivnika, Metalac, pa idemo u Leskovac. Imamo buran raspored do nove godine, ali na nama je da nastavimo kao večeras, najpre da radimo mnogo jako na treningu, a onda se to vidi i na samim mečevima.“, rekao je Bogan Petrović.
Sloga nakon ove pobede, zauzima šesto mesto na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, uz ostvarenih sedam pobeda i šest poraza. Izvor i foto KK Sloga #klsrb