Košarkaši Zdravlja zabeležili su izuzetno važnu pobedu u 22. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u duelu sa ekipom Vršca rezultatom 71:63 po četvrtinama (20:18, 20:18, 17:12, 14:15).

U utakmici u kojoj rivali nisu mogli da računaju na sve igrače, Leskovčani su odigrali dovoljno dobro da odbrane domaći teren i naprave još jedan korak ka ostvarenju osnovnog cilja, a to je zadržavanje statusa člana Prve, Košarkaške lige Srbije. U izjednačenom prvom poluvremenu Leskovčani su obe četvrtine rešili u svoju korist sa po 2 poena razlike.

Posle odmora Leskovčani serijom 12:0 (25. minut 52:36) prave odlučujuću prednost pre svega zahvaljući odličnoj igri u odbrani pa su gosti prve poene u trećoj četvrtini postigli posle 4 minuta i 41 sekunde igre.
U poslednjih 10 minuta domaćin je ušao sa 9 poena „viška“ (57:48), a čvrste odbrane uspešno su odolevale pod oba koša skoro tri minuta. Gosti su najavili da se neće tako lako predati (33. minut 57:50), ali su Leskovčani serijom 9:1 podigli razliku na nedostižnih 15 poena (38. minut 66:51). Do kraja rutinska igra domaćina za novu radost i slavlje sa vernim navijačima.

ZDRAVLJE; Stojković 6, D,. Jović 4 (3 skoka), Hudson 16 (4 skoka), Petković, Đorđević, Radivojević 2, Stamenković 16 (15 skokova, 5 asistencija), Stajić, Jovanović 4 (4 skoka), M. Jović 6 (3 skoka), Stojanović 4 (6 skokova, 3 asistencije), Blacwell 13 ( 4 skoka).
VRŠAC: Radovanović 2, Dukić, Jovanović 13 Agoč 1, Ilić 13 (5 skokova), Nešić 2, Jurček 9, Vasiljević 8 (10 skokova), Jeković 9 (7 skokova, 5 asistencija), Tejić 3, Majstorović.Dnevnik Juga Izvor KK Zdravlje Leskovac #KLSRB