Košarkaši Zdravlja pobedili su u subotu pred svojim navijačima ekipu Novog Pazara rezultatom 87:82 (27:19, 22:22, 21:21, 17:20) u utakmici 5. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.
Leskovčani su do druge pobede u tekućoj prvoligaškoj sezoni stigli nošeni podrškom vernih navijača i boljom igrom tokom svih 40 minuta.
Početno ispitivanje snaga trajalo je do 3. minuta (6:7). Leskovčani tada sjajnom serijom 10:0 (5. minut 16:7) najavljuju da žele drugu pobedu na domaćem parketu. Problemi su se gomilali jedan za drugim. U postavi nije bio bolesni Marko Lukić, na nis problema nadovezala se povreda Blakney-a koji je na parketu provero samo 3 minuta. Domaći su se izdigli iznad svih problema, i predvođeni sjajnim tandemom Harvey – Callahan stigli do zaslužene i veoma važne pobede.

U ekipi Zdravlja odlična igra tandema Amerikanaca: Zachery Harvey je meč završio sa indeksom 41 i učinkom od 33 poena, 8 skokova, 3 asistencije i 2 osvojene lopte, dok je plejmejker Jordan Callah postigao 26 poena, uz šut za tri poena 7/10.
U ekipi Novog Pazara dobra igra Nemanje Nikolića (17 poena i 6 asistencija) i Elis Harvey-a (17 poena i skokova) nije bila dovoljna da se ugrozi zaslužena pobeda domaćina. U sledećem, 6 kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Somboru ekipi Joker-a, dok Novi Pazar na svom parketu dočekjue Mladost. Izvor KK Zdravlje Leskovac #klsrb