Košarkaši Zdravlja poraženi su na svom terenu u duelu sa Slobodom rezultatom 84:94 (22:23, 20:25, 18:27, 24:19) u utakmici 7.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.. Užičani su posle izjednačene prve, u završnici druge četvrtine stigli do 6 poena u prednosti. Bolje su gosti ušli i u nastavak meča pa su u 27. minutu stigli do velikih 14 poena razlike (52:66). Na početku poslednje četvrtine najveća porednost gostiju (60:75), ali tu nije kraj. Borbeni Leskovčani, iako sa skraćenim rosterom, borbenom igrom ponovo vraćaju rezultatsku neizvesnost u meč.
Leskovčani su zaigrali efikasnije u napadu i predvođeni Harvijem najavili neizvesnu završnicu (36. minut 77:82). Odličan sastav Slobode je uspeo da zaustavi nalet Leskovčana, sačuva prednost, a u samoj završnici, posle pokušaja domaćih da šutevima za 3 poena nešto više uradena 10 poena razlike i poveća na konačnih 10 poena razlike.

U ekipi Zdravlja nova odlična partija na domaćem parketu amerikanca Zachary Harvey-a koji je meč završio sa 37 poena i indexom 40 i dobra igra kapitena Andrejevića (10 poenam, 5 skokova) nisu bili dovoljni za trijumf nad raspoloženim sastavom gostiju.
Sloboda je imala veći broj za igru raspoloženih igrača. Čak petorica Užičana su meč završila sa dvocifrenim košgeterskim učinkom: Finch 19, Borovčanin 17, Ćubić 16, Božić 15 i Bogićević 11 poena. U sledećem, 8. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Kragujevcu gde će odmeriti snage sa ekipom Radničkog, a već za vikend dočekuje ekipu Čačka. Izvor KK Zdravlje Leskovac #klsrb