Košarkaši Tamiša prekinuli su Slogin niz od 3 vezane pobede u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije. Ekipa iz Pančeva slavila je u Novoj hali sportova u Kraljevu rezultatom 76:75 (14:21, 14:20, 30:18, 17:17). Neizvesnoj završnici i meču koji je mogao da prevagne na obe strane prethodila je dobra, muška borba. Gosti su meč počeli mnogo bolje. Zaustavili su sada već prepoznatljiv odličan i energetski start Sloge, koji ih krasi u nekoliko poslednjih mečeva. Velikoj, dvocifrenoj prednosti već u prvoj deonici kumovali su i česti promašaji igrača Sloge i sa distance, ali i sa linije penala, što se čitave sezone javlja kao sada več veliki problem. Održali su visoku prednosti košarkaši Tamiša i u drugoj četvrtini pa se na poluvreme otišlo sa +13 za goste. Probudili su se izabranici Marka Dimitrijevića odmah na startu drugog poluvremena i vrlo brzo smanjili zaostaka na 6 poena, a do kraja ovog dela meča Sloga je i povela. U poslednjih 10 minuta ušlo se pri rezultatu 58:59 za Tamiš, i gotovo svih 10 minuta igralo se koš za koš. Ponovo je bilo dosta promašenih šuteva za „bele“, posebno zicera, koji su mogli da donesu novu pobedu Slogi, međutim sreća je bila na strani tima iz Pančeva.

„Ne znam kako niti zašto, ali nekako se čini da ove sezone igramo bolje na strani, nego kod kuće. Publika je fenomenalna, mnogo nam znači njihova podrška, ali nekako bolje partije pružamo na gostujućim terenima. Ostvarili smo u prethodna tri meča veoma važne pobede, igrali smo lepu, brzu košarku. U meč sa Tamišom smo ušli loše u igru i nije to onako kako smo hteli, a razlog ne znam. Želeli smo brzu igru i u tranziciji, da steknemo prednost odmah i kasnije to održavamo do kraja, ovoga puta nismo uspeli. Nikako nismo podcenili protivnika niti je bilo opuštanja na ovom meču, dobar skauting smo odradili i dobro se pripremili. Ponavlja nam se svima veoma loš šut sa linije penala, a na ovom meču nas nije služio ni šut za 3 poena. Oni su vodili jako dugo, mi smo stigli to i mogli da upišemo još jednu pobedu i za tim ostaje žal. Ekipi Tamiša čestitam na potpuno zasluženoj pobedi, a mi se okrećemo već planovima za naredno kolo u Vršcu.“, rekao je kapiten Sloge, Stefan Matović.
Već nekako po tradiciji, Tamiš u Kraljevu pruža sjajne partije iz sezone u sezonu, tako je bilo i ovoga puta. „Znao sam sistem rada mog dugogodišnjeg prijatelja, trenera Tamiša, Bojana Jovičića i moje igrače sam pripremao tako da se nikako ne opuštaju i ne ulaze sa mišlju da su favoriti u ovaj meč. Naš cilj je bio da ih rastrčimo po terenu, što u prvom poluvremenu uopšte nismo uspeli, jer su nam oni iz brzih napada dali dosta poena i tako stekli veliku prednost. Skupili smo se i vratili u trećoj deonici, čak smo i poveli 3 poena razlike, a onda je utakmica ušla u ritam koš za koš. Što se tiče poslednjih sekundi meča, vodili smo i na tajm autu sam razmišljao da li da pravimo faul, ali smo se ipak odlučili da branimo napad, jer sam imao već dosta igrača sa 4 faula, a negde mi je u glavi bila opcija i produžetaka pa nisam hteo da rizikujem novom ličnom greškom. Nije nam se to isplatilo, njihov igrač je postigao koš, a naš naredni napad bio je odlično osmišljen i kapiten Matović je ostao sam na ziceru, koji je promašio. Ono u čemu se ne bih složio sa izjavom mog igrača Stefana jeste da ne znamo zašto nismo bili na prepoznatljivom energetskom nivou. Ja odlično znam zašto, pratim njihov rad i sve mi je jasno. Imali smo u poslednja tri meča izuzetnu potrošnju, dali smo poslednji atom snage i razlog današnjeg pada je umor mojih igrača. Ali i pored toga, imali smo napad za pobedu. Ovoga puta, lopta nije ušla u koš, drugom prilikom će ući. Nemamo sada ni mnogo vremena za odmor, jer nas vrlo brzo očekuje još jedan ozbiljan duel i to sa ekipom Vršca na njihovom terenu.“, istakao je nakon ovog poraza trener kraljevačke Sloge, Marko Dimitrijević.

Najefikasniji u meču 8.kola u timu Sloge bili su Nikola Kostić sa 21 i Filip Samojlović sa 19, dok je dvocifreni učinak ostvario još kapiten, Stefan Matović koji je ubacio 10 poena. Kod Tamiša iz Pančeva poenterski su se istakli Radović sa 14, Đorđević sa 11 i Smiljanić sa 10 poena. Izvor KK Sloga #KLSRB