Košarkaši Slobode obradovali su više od 1000 svojih navijača večeras u Velikom Parku savladavši Kolubaru ubedljivim rezultatom 95:74 (27:14, 39:36, 74:56, 95:74).

Sigurno jedna od najboljih partija Slobode u ovoj sezoni. Nijednog trenutka se nije dovodilo u pitanje ko će biti pobednik ovog duela. Sloboda je jako dobro kontrolisala čitav tok utakmice, odličnom igrom u napadu i odbrani sprečavali su akcije Lazarevčana, koji su nešto više pokušavali preko Sinđelića, Pena i Smita. Hendikep za goste je bila i povreda Grušanovića, koji se povredio već u sedmom minutu meča. Ubedljiva igra Slobode u prvoj četvrtini i blagi pad u drugoj, obeležili su prvi deo meča. Centri Slobode bili su dominantni u borbi pod obručima, a bekovi Kapetanović i Ćirković trojkama su pravili razliku u korist svoga tima. Ipak, na odmor se otišlo sa samo 3 poena prednosti (39:36).
U trećoj četvrtini prava rapsodija u igri Slobode, tako da gosti nisu imali šanse. Čak i kada bi se spustili na minus 10 poena, Sloboda je dodavala gas i rutinski utakmicu privela kraju.
U ekipi Slobode nije bilo slabog mesta, ali vredi izdvojiti Kapetanovića sa 19 poena, Miladinović je dao 17, a Ilić 15 poena. Istakao se i Ćirković sa 14 koševa. U ekipi Kolubare najbolji je bio kapiten Sinđelić sa 22 poena, Pen je dodao 15, a Smit 13 poena na konto svoje ekipe. Izvor KK Sloboda #klsrb