Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Slodesa rezultatom 93:71 (29:22, 29:18, 20:14, 15:17) u duelu devetog kola Кošarkaške lige Srbije i tako prekinuli seriju od dva uzastopna poraza. Valjevci su nakon dobre igre sve dileme rešili u finišu provg poluvremena.
Nakon dva vezana poraza Valjevci su izuzetno motivisano ušli u meč i zahvaljujući tandemu Mijajlović – Aranitović već u prvom kvartalu stigli do dvocifrene prednosti, 22:12. Gosti su se napadački probudili tek u finišu prvog dela i u jednom momentu poenima Anđušića uspeli da priđu na samo pet poena zaostatka, 31:26.
Ipak, od tog momenta krenula je dominacija Veljkovića. Nisu imali puleni Marka Borasa rešenje da zaustave najvišeg košarkaša na parketu, kojem su se ubrzo pridružili i spoljni igrači, a prednost je nakon serije 11:0 ponovo bila i ubedljiva za tu fazu meča.
Atraktivni potezi Mijajlovića obeležili su nastavak susreta u kojem je praktično već u 24. minutu nakon novih poena Marjanovića na semaforu stajalo 68:42. I pored ogromnog zaostatka razigrani Кaradžić u nekoliko navrata pokušavao da razbudi saigrače i ublaži poraz svog tima.

U poslednjem kvartalu došlo je i do opuštanja u igri Metalca, što su Beograđani znali da kazne i iskoriste prednost u reketu koja im se ukazala izlaskom Veljkovića. Seriju neiskorišćenih napada prekinuo je Aranitović, a isti igrač fenomenalnim zakucavanjem nešto više od minut pre kraja stavio tačku na pobedu domaćih. U pobedničkom sastavu izdvojili su se Danilo Aranitović sa 22 i Milenko Veljković koji je ubacio 17 poena. Na drugoj strani Vuk Кaradžić je postigao 20, dok je Milan Nikolić meč završio sa 16 koševa.
Trener gostiju Marko Boras istakao je da je očekivao bolji otpor ekipi Metalca.
– Poveli smo na početku, ali je protivnik sa igračima sa boljim fizičkim predispozicijama uspeo da slavi. I pre utakmice kada novajlija u ligi gostuje ekipi kao što je Metalac, svi očekuju trijumf domaćih, ali mi se nadamo što boljem otporu. Ostaje nam da u sredu odmerimo snage sa ABA 2 ligašem Zlatiborom i vratimo se u salu kako bi što spremnije dočekali nastavak sezone.
Na drugoj strani Branislav Ratkovica bio je zadovoljan energijom svoje ekipe nakon dva uzastopna poraza.
– Ovo je bitna pobeda za nas, zadovoljan sam pristupom i reakcijom mojih igrača. Bili smo bolji u svim segmentima igre i moramo u svakom meču da izgledamo ovako. U prethodnom duelima nisam bio zadovoljan pristupom, a sada je to bilo znatno drugačije što je uticalo i na krajnji ishod. Izvor KK Metalac FOTO Sreten Pantelić #KLSRB