Seniorski tim OKK Beograda večeras je na svom parketu ostvario pobedu u susretu 24. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Metalca i slavili rezultatom 79:68 (26-19, 15-21, 26-10, 12-18).

Večeras je u susretu 24. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali “Mega Factory“ odmerila snage sa ekipom KK Metalac iz Valjeva i ostvarila trinaestu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini stigli do opipljive prednosti, ali su gosti u drugom periodu igre uzvratili i na poluvreme otišli sa samo poenom zaostatka. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su puleni Vuleta Avdalovića stigli do izuzetno ubedljive prednosti koju su uspeli da sačuvaju i u poslednjih deset minuta.

Najbolji u redovima plavo-belih bili su Timotej Malovec (17p, 11sk, 2as, 1uk, 2blk), Stefan Miljenović (17p, 4sk, 4as, 1uk), Nikola Topić (15p, 6sk, 6as, 2uk), Andrija Jelavić (14p, 9sk, 2as, 1uk, 1blk), Predrag Samardžiski (8p, 4sk, 1as, 2uk, 2blk) i Filip Jović (5p, 3sk, 1as, 3uk), dok su se u redovima gostiju istakli Uroš Luković (15p, 11sk, 1as, 1blk), Ibrahim Durmo (14p, 11sk, 1uk), Radoš Šešlija (11p, 6sk, 1as, 2blk), Andrija Stevanović (8p, 1sk, 4uk), Marko Ilić (7p, 2sk, 1as, 1uk) i Randell Duffy (5p, 3sk, 7as, 2uk, 1blk).
U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Zdravlja iz Leskovca. Foto Ivica Veselinov Izvor OKK Beograd #klsrb