Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu ostvario pobedu u zaostalom susretu 22. kola aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Kolubare i slavili rezultatom 86:97 (29-17, 21-25, 20-28, 16-27).
Večeras je u zaostalom susretu 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali SRC Kolubara u Lazarevcu odmerila snage sa ekipom KK Kolubara LA 2003 i ostvarila dvanaestu ovosezonsku pobedu. Domaći tim je odlično otvorio utakmicu i prvu četvrtinu završio sa čak 12 poena prednosti. Ipak, plavo-beli su u naredne dve četvrtine “dodali gas“ i uspeli da anuliraju prednost rivala. U poslednjoj deonici košarkaši OKK Beograda su odigrali odlično u odbrani i uspeli da dođu do dvocifrene prednosti koju su sačuvali do samog kraja.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su kapiten Nikola Simić (20p, 6as, 1uk), Sead Hadžifejzović (18p, 5sk, 2as), Stefan Andrejević (15p, 6sk, 1as, 1blk) i Shakur Hannah Supreme (11p, 3sk, 4as), dok su se u redovima plavo-belih istakli Mihailo Mušikić (21p, 8sk, 2blk), Petar Kovačević (20p, 6sk, 5as), Luka Mitrović (19p, 2sk, 9as), Andrija Grbović (12p, 5sk), Luka Bogavac (10p, 1sk, 1as), Luka Paunović (8p, 4sk, 2as, 2uk, 1blk) i Oleksandr Kobzystyi (6p, 8sk, 2as). U narednom susretu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Tamiša. Izvor OKK Beograd #KLSRB