Košarkaši Metalca pobedili su kragujevački Radnički rezultatom 81:75 u duelu 29. kola Košarkaške lige Srbije i tako se na pravi način oprostili od svojih navijača u ovoj sezoni. U susretu koji je sa takmičarskog aspekta bio značajniji Šumadincima domaćin je pokazao možda i veću želju za pobedom, koja je izvojevana zahvaljujući i učinku mladih igrača domaćeg sastava.

Prvih 20 minuta proteklo je u znaku rezultatske klackalice, u gostujućem sastavu prednjačio je Katić, dok je domaćin imao više raspoloženih igrača. Poenima Lukovića Valjevci su tek u finišu drugog kvartala stekli sedam poena viška (40:33) nagovestivši rapsodiju u nastavku duela.
Tri trojke mladog Jankovića i zakucavanja Stivensona raspalili su atmosferu u „Hali sportova“ što je u jednom momentu bilo dovoljno i za „plus 16″, 61:45. Iako je, po mnogima, pitanje pobednika možda i tada bilo rešeno, korak po korak Šumadinci su sustizali protivnika, a trojkom Nedeljkovića četiri minuta pre kraja stigli do 72:69. Povratak startera razbudio je domaćina, a najiskusniji Mijajlović i Žižić trojkama presudili Кragujevčanima.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Uroš Luković i Šamil Stivenson sa po 17 poena, dok su na drugoj strani identičan učinak poenterski učinak upisali Raško Кatić i Marko Đerasimović. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #KLSRB