Utakmica 17-og kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije završena je rezultatom 105:96 u korist ekipe Mladosti MaxBet u utakmici sa velikim brojem koševa. U jednoj izuzetno uzbudljivoj utakmici od njenog početka pa sve do samog kraja igralo se bukvalno za koš više i u takvoj igri bolje se snašla domaca ekipa Mladost MaxBet. Uz nešto slabije otvaranje domacih na početku utakmice gde je ekipa Metalca napravila prednost od sedam poena (4:11). Domaći košarkaši uz pojačanu odbranu preokreću rezultat u svoju korist ali sa dve greške u zadnjem minutu domaćih Metalac završava prvu četvrtinu sa dva poena prednosti (20:22). Početkom drudge četvrtine prvotimci Mladost furioznom igrom se odvajaju na deset poena razlike (34:24), da bi u 17-om minutu utakmice ta prednost narasla na dvanaest poena razlike te se do kraja druge četvrtine igralo koš za koš a poluvreme završeno rezultatom 50:41 u korist domaćina.

Prva polovina treće četvrtine protekla je isto kao i kraj druge četvrtine sve do 29-og minuta utakmice kada se ekipa KK Mladost odvojila na najviših šesnaet poena razlike. Početkom četvrte četvrtine usledio je blagi pad u igri Mladosti gde se gosti vraćaju i smanjuju rezultat na 90:82 međutim do kraja utakmice košarkaši domaće ekipe uspeli su da održe prednost i ostvare pobedu nad izuzetno dobrom ekipom Metalca rezultatom 105:96.

Najefikasniji u ekipi Mladosti bio je Vuk Vulikić sa 28 postignutih poena, 9 asistencija i indeksom 35, pratio ga je Luka Gašić sa 25 poena i indeksom 30, a uz njih dobru utakmicu odigrao je i Sreten Knežević koji je imao dabl-dabl učinak sa 10 poena i 10 skokova uz indeks 16. Iako to statistika ne pokozuje kapiten Marko Milenković je bio jedan od naših najboljih odbrambenih igrača.
U ekipi Metalca najbolji su bili Sava Lešić 34 poena i indeksom 33, Terry Lee Armstrong sa 22 poena i indeksom 29 i Kenny Dey sa 14 poena i indeksom 18. KK Metalacu želimo puno sreće u nastavku sezone, a nas već u nerednu subotu 20.01.2024. očekuje mali Beogradski derbi sa ekipom KK Dynamic BalkanBet. Izvor KK Mladost MaxBet #klsrb