Košarkaši Metalca savladali su ekipu Vršca rezultatom 85:74 u duelu četvrtog kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Valjevci su i pored nešto lošijeg početka uspeli da u nastavku budu bolji rival i zahvaljujući skakačkoj dominaciji zasluženo slave.
Napadački loš početak domaćih Vrščani su znali da kazne, ali dvocifrena prednost koju su stekli brzo je istopljena. Puleni Vladimira Đokića su i pored manjih problema bili u prednosti do kraja prvog kvartala, iako je ulaskom Veljkovića bilo sve više problema u odbrani u reketu.
Najviši igrač na parketu uz pomoć odličnog Aranitovića zaslužan je za novi nalet Valjevaca, koji su u jednom momentu prišli na pola koša zaostatka, 30:29. Ipak, seriju od sedam trojki u prvih 20 minuta zaokružili su Nikolić i Jovanović sprečivši potpuni preokret i pored činjenice da su u ovom delu Vrščani imali čak 10 skokova manje od protivnika.
I pored brzopletosti u napadu agresivnijom odbranom domaćin je polovinom treće četvrtine trojkom centra Ćućovića prvi put poveo, 52:50. Individualni potezi Marjanovića i poeni Stefanovića doneli su pulenima Branislava Ratkovice i sedam poena viška, ali se ni Vrščani nisu predavali.
Zakucavanje Ilića na startu poslednjeg kvartala za 62:61 nagovestilo je novu neizvesnost koja je usledila i pored novog naleta Metalca na krilima Marjanovića i Pajovića. Poslednji trzaj gostiju predvodio je Vasiljević, ali snage za nešto više nije bilo. Marjanović i odlični Žižić otklonili su sve dileme.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Andrija Marjanović sa 23 poena i šest skokova i Branislav Veljković koji je pored 18 koševa imao i osam uhvaćenih lopti. Na drugoj strani Tomi Vasiljeviću je pored 17 poena jedan skok falio za dabl – dabl učinak, dok se Žiga Jurček zaustavio na 13 poena.

Trener domaćih Branislav Ratkovica bio je zadovoljan angažovanjem svojih igrača i pored lošeg procenta šuta sa linije slobodnih bacanja i za tri poena.
– Čestitao bih Vrščanima na fer i korektnoj igri igri, mi smo jako loše i sa mnogo problema ušli u meč i to ubuduće ne bi smelo da nm se dešava. Međutim, od trećeg perioda zaigrali smo znatno bolje, lopta je išla kako treba i u napadu što nam je na kraju donelo pobedu. Imali smo čak 24 skoka u napadu što je pohvalno i u nedelju se vraćamo u salu da se pripremamo za naredne okršaje.
Sa druge strane Vladimir Đokić nije bio zadovoljan izdanjem svoje ekipe.
– I pored dobrog početka brzo se videlo da nemamo tu energiju i želju da slavimo večeras. Dozvolili smo protivniku čak 56 skokova što je nedopustivo i iskreno sam se nadao da ćemo izgledati znatno bolje. Bilo je sjajno igrati u ovakvoj atmosferi i zahvalio bih se publici na dočeku na startu susreta. Treneru Ratkovici i rukovodstvu kluba poželeo bih sve najbolje u nastavku sezone. Izvor KK Metalac #KLSRB