Košarkaši Zlatibora Gold gondole odbranili su titulu prvaka AdmiralBet Košarkaške lige Srbije pobedom nad Čačkom 94 Quantox sa 88:71 u poslednjem, 30. kolu takmičenja. Čajetinski tim je sa učinkom od 22 pobede i osam poraza drugu godinu uzastopno najbolji tim prvoligaškog ranga.

U sjajnoj atmosferi koju su ukrasili trubači, ekipa Strajina Nedovića je došla do ubedljivog trijumfa protiv čačanskog tima koji je u prvoj četvrtini držao meč u egalu. Nakon početnog vođstva gostiju od 0:4, Zlatibor je pronašao prepoznatljiv napadački ritam, sa velikim brojem dodavanja koja su otvarala lake pozicije ispod koša ili otvorene šuteve. Raspoloženi Filip Đuran je poveo ka dvocifrenoj razlici, a kako je prvo poluvreme odmicalo, tako je rasla i razlika. Posle +15 na poluvremenu, Čačani su zapretili sa nekoliko vezanih poena Ćurčića, ali šuterski raspoloženi Zlatibor je odbio nalete.

U finišu su priliku dobili mlađi igrači u oba tima, a poslednji zvuk sirene označio je početak velikog slavlja, silazak trubačkog orkestra Dejana Jevđića na parket, kao i slikanje sa najmlađim navijačima koji su i na ovoj utakmici bili najglasnija podrška. Pehar i medalje će ekipi Zlatibora biti uručeni na prvoj utakmici Superlige u Čajetini.Izvor i foto KK Zlatibor Gold Gondola #klsrb